18:15, 20.08.2019

Як не допустити емоційного вигорання і що таке синдром хронічної втоми?

Як не допустити емоційного вигорання і що таке синдром хронічної втоми? 20.08.2019

поділитись:
Як не допустити емоційного вигорання і що таке синдром хронічної втоми? - фото 1

Водій "швидкої", оператор відділення "Укрпошти" та лікар. А ще - кондуктор, вчитель, продавець. Люди цих та багатьох інших професій схильні до стресів. Як не допустити емоційного вигорання і що таке синдром хронічної втоми?


Від листоноші до очільниці відділення зв'язку. На пошті пані Галина працює понад 40 років. Каже, приймати платіжки й оформлювати посилки треба дуже уважно - помилка тут неприпустима. А ось з людською невихованістю змиритися досі важко. То ж зі стресами стикається майже щодня.


«Когда над тобой толпа людей висит-это очень тяжело, каждый что-то бубонит, какое-то недовольство. Особенно молодёжь - телефон вот здесь, и разговаривают, и дают тебе ЦУ. Я считаю, что это даже, как-то не культурно» - розповідає очільниця відділення Укрпошти Галина Ситник.


До місця виклику потрібно приїхати максимум за 10 хвилин, допомогти бригаді завантажити хворого і мерщій - на наступний екстрений виклик. Іван Товарчі - водій "швидкої" з багаторічним досвідом. До стресів, каже, звик, а про труднощі говорить неохоче.


«Всё бывало - и ножевые, и огнестрельные ранения. В аэропорт раненных возили сколько раз».


Щоб вмовити хворого лікуватися, треба добре понервувати, розповідає лікарка Ірина Філіпова. Проте вважає, до стресів більш схильні хірурги.


«Где бы мы не находились, я же наблюдаю, - доктор берёт телефон, звонит и что-то говорит, добавляет назначения , беседует с сестрой, делится мнением с коллегами, то есть мысли не покидают никогда» - зізнається Ірина Філіпова заступниця головного лікаря обласної лікарні.


Хронічні стреси можуть призвести до серйозних захворювань, застерігають фахівці. Для профілактики лікарі радять здоровий сон, відпочинок під час відпустки, контрастний душ і повноцінне харчування. Якщо вас нічого не тішить, ви байдужі до всього, звертайтеся по допомогу до психолога.


А щоб втома не стала хронічною, навчіться відокремлювати роботу від сім'ї, не беріть завдання додому і заводьте друзів не з кола колег. І, можливо, саме сьогодні, в день ліні, дозвольте собі розслабитися.