19:15, 10.10.2019

Як оформити дитині закордонний паспорт?

Як оформити дитині закордонний паспорт? 10.10.2019

поділитись:
Як оформити дитині закордонний паспорт? - фото 1

Вже наприкінці жовтня на непідконтрольну територію вашу дитину без нього можуть і не пустити. Як перетнути КПВВ, якщо паспорта ще немає?

Онуку пані Ганни 13. Він мешкає у Бойківському. Це непідконтрольна територія. Чи приїде хлопець у гості, якщо йому не зроблять закордонний паспорт, жінка тепер не знає.

«Должны были привести на каникулы осенние. Значит мы можем отсюда не увезти ребенка. И что делать дальше мы не знаем».

Як оформити дитині паспорт для виїзду? Перевіримо. За легендою - документ потрібен 12-річній дівчинці з Донецька. Виїхати на підконтрольну територію вона поки не може. Тож шукаємо посередників. Відкриваємо перший сайт. Та телефонуємо. Компанія розташована у Харкові і представник запевняє, з'явитися доведеться особисто. Працюють такі агенства навіть у Донецьку. Проте й там за закордонним паспортом відправляють на підконтрольну територію. Та одразу попереджають - чекати доведеться щонайменше два тижні.

У посередників документ коштує від двох тисяч гривень. Якщо самому звернутись до державної установи - дешевше.

«682 гривны - это до 20 рабочих рабочих дней. До 12 лет присутствие ребенка необязательно. Подать могут родители или один из родителей. И так же можно получить. Тот который подавал документы папа либо мама. Также заберут без присутствия ребенка» - розказує начальниця відділу №2 міграційної служби в Донецькій області Вікторія Сєчкіна.

А якщо дитині таки довелося приїхати, повернутися можна лише після отримання документу. Бо чи даватимуть якісь довідки для перетину лінії розмежування, поки виготовляють паспорт, міграційники ще не знають. А поки прикордонники зауважують - пропускати чи ні, вирішуватимуть для кожного індивідуально.

«До кожного випадку ми будемо підходити окремо до моменту врегулювання всіх змін, які відбулися. Ми будем до кожного випадку підходити окремо, розбиратися, доповідати відповідному керівництву для прийняття правомірних рішень» - розказав начальник штабу Донецького прикордонного загону Сергій Лозінський.

Нові правила перетину лінії розмежування запрацюють з 29 жовтня.