13:20, 29.04.2020

Як отримати карантину тисячу, якщо поштар тебе не застав вдома?

Майже 10 мільярдів гривень на допомогу. В Україні продовжують нараховувати карантину тисячу. Тим, хто отримує виплати на картку, гроші вже надійшли. Іншим кошти приносять поштарі. Куди звертатися, якщо вас не застали вдома?

поділитись:
Як отримати карантину тисячу, якщо поштар тебе не застав вдома? - фото 1

 

Пані Людмила під час епідемії майже нікуди не виходить. Пенсію отримує вдома. Сьогодні поштарка їй принесла доплату - карантинну тисячу. На яку чекати довелося - недовго.

«Ми 23-го в кінці місяця отримуємо пенсію. І сказали, що буде тисяча ця. Трошки буде допомога, тому що у мене ювілей через 4 дня. Мені 75 років», - каже пенсіонерка.

Пан Володимир мешкає в сусідньому будинку. Пенсія в нього - невелика. Скаржиться, ледь вистачає, аби піклуватися про хвору дружину. Тож допомога не завадить.

«На пару пачок памперсів для дружини. Вона лежить у мене після інсульту. Вона від мене повністю залежить. Всі гроші на ліки, на їжу», - розповідає пенсіонер.

Є й ті кого поштарі вдома не застають.

«Люди поїхали на дачу і там залишилися. Ну прийшла, запитала в сусідів, вони сказали: «На дачі». Написала записку», - каже поштарка Діна Щуренко.

Таким людям за доплатою звертатися у відділення - не потрібно. Варто зателефонувати, і працівник прийде пізніше. Та таку допомогу можуть отримати не всі. А окремі категорії населення, зокрема, пенсіонери, чий дохід менше 5-ти тисяч гривень на місяць. Крім того, деякі одержувачі державної соцдопомоги, які не мають права на пенсію. Кожний випадок - розглядається окремо.

«За два робочих дня ми виплатили близько 60% призначеної допомоги. Якщо з якихось причин людина Чи не було вдома, або він хворий, або змінив місце проживання, буде залишено повідомлення від листоноші, в тому, що нарахована допомога. І можна буде звернутися до цього терміну. До 25 червня», - зазначила територіальна менеджерка Укрпошти Ольга Криштафович.

В Україні виплати через пошту мають отримати 3,5 мільйони пенсіонерів. Усього на таку разову допомогу пенсійний фонд виділив майже десять мільярдів гривень.