18:55, 21.01.2020

Як після майже місяця канікул школярам повернутися до навчання

У школярів Донеччини вже тиждень як закінчилися канікули. І - тільки в Маріуполі учні на свята відпочівали майже місяць. Та деякі діти й досі не можуть повернутися до звичного графіку. Тож як це зробити швидко та без шкоди для здоров'я?

поділитись:
Як після майже місяця канікул школярам повернутися до навчання - фото 1

Восьмикласниця Кіра до шкільного графіку за тиждень вже звикла. Розповідає - перед сном смартфон відкладає подалі. Тому засинає швидко. За морською методикою.

"Сделать вдох, расслабить все тело, мышцы и тогда к тебе сон придет в течение пяти минут. У меня так получается. Здоровый сон - это очень хорошо и полезно. И тогда ты лучше мыслишь".

А ось її однокласниця до уроків поки звикнути не може. Бо канікули були довгими та веселими.

"Много гуляла со своими одноклассниками. Ложились поздно, вставали в два часа дня. Поставила задачу-будильник на шесть часов и погнала в школу" – каже Вікторія Куриленко.

Є й ті, хто і розважався, і дотримувався графіку. Владислав проводив багато часу з друзями. Та здебільшого, канікули пройшли з користю, вважає хлопець.

"Читав книжки, пізнавав, щось нове про світ та Україну. Я нормально сплю і лягаю по старому часу. Біля 12-ї, 11-ї".

У вчителів теж є свої секрети. Аби швидше заохотити учнів до навчання, одразу не проводять самостійних та контрольних. І зустрічають дітлахів - усмішкою. Та запевняють, школярі вже звикли до буднів.

"По-перше вони дуже скучили один за одним, і по -друге в цьому році на щастя канікули були настільки довгими, що вони дійсно скучили за цим процесом, і один за одним і саме за процесом навчання. Мабуть і ми за ними" – розповідає вчителька Оксана Крутоусова.

Психологи радять батькам звернути увагу на розклад дитини та особливо на час в який вони лягають спати.

"Не позже, чем в 10 часов, ребенок должен уже лежать в постели. Не нужно наедятся сразу, что ребенок придет в школу и у него будут те самые результаты, какие у него были в конце учебного года. Как минимум полторы-две недели ему нужно ребенку для того, чтобы в учебный процесс войти" – зазначає психолог Наталя Москвіна.

Та лікарі наголошують готуватися до "трудових буднів" треба за декілька днів. Лягати спати та прокидатися раніше, ніж зазвичай. А ще додати до свого розпорядку дня - прогулянки.

"Дети, особенно младших классов это три с половиной часа прогулки на улице обязательно. Старшеклассники тоже - 1,5 часа должны прогуляться на улице. Еда очень зависит, это упор делать на фрукты овощи. Это очень важно" – каже сімейна лікарка Лілія Бляшинська.

А ще медики радять після довгого відпочинку одразу не братися за важкі справи. А навпаки - почати тиждень з чогось простенького. Наприклад, перенести заняття з репетитором або ж сходити у кіно.