18:15, 31.10.2019

Як повернути окуповані території та об'єднати українців?

Як повернути окуповані території та об'єднати українців? 31.10.2019

поділитись:
Як повернути окуповані території та об'єднати українців? - фото 1

У Маріуполі за участю Президента Володимира Зеленського пройшов Форум єдності. Десятки експертів, чиновників і громадських діячів поділилися своїм баченням досягнення миру.

Панельна дискусія "Дорога додому". За словами фахівців, усього у Маріуполі зареєстровано понад 60 тисяч переселенців. Для них працюють три гуртожитки, а за міською програмою придбали майже 200 квартир. У планах - продовжити будівництво житла для людей з тимчасово непідконтрольних територій.

«Посмотрели на это не как на проблему, а как на преимущество людского потенциала, использование этого потенциала для развития нашего города. Мы уже вышли на переговоры с потенциальными застройщиками, которые обещают нам все-таки в начале следующего года приступить к этой застройке» - розказав секретар міської ради Степан Махсма.

Як об'єднати українців? Відповіді шукали чиновники, журналісти, громадські та культурні діячі.

«Культура - как раз то, что нас может объединить и которая нам дает возможность делать визии и выстраивать диалоги» - вважає режисер Влад Троїцький.

Одна з перешкод - фейкові новини - впевнена Ольга Юркова. Журналістка радить покращити медіаграмотність та до всіх повідомлень ЗМІ ставитися критично.

«Вкидання якоїсь нової інформації, ми бачимо це в соцмережах, провокує постійні якісь з'ясування стосунків і люди, які нібито повинні об'єднуватися, тому що мета у нас у всіх одна, починають сваритися, розбиватися на групи».

Цей форум - перший крок до миру, впевнені організатори. Спікери кажуть: повернути території та громадян - завдання не тільки влади, але і суспільства.

«Якщо людині комфортно жити в суспільстві, вони будуть цінувати це суспільство, вона буде цінувати приналежність до нього» - каже громадська діячка Ольга Айвазовська.
«Мы можем исповедовать разные религии, говорить на любых языках, придерживаться разных традиций, чтить разных героев, и в этом разнообразии наша сила. Давайте включим режим саморегуляции и настроимся на путь мира и развития» - зазначив новопризначений секретар Ради нацбезпеки Сергій Сивохо.

А Президент Володимир Зеленський запевнив, боротися за мир та повертати території буде лише дипломатичним шляхом і на умовах України.