20:42, 19.05.2020

Як працюють лікарі у осередку COVID-19 у Чернівецькій області?

За кількістю хворих на коронавірус в Україні тривалий час лідирує Чернівецька область. Глибоцький район – один з осередків COVID-19.

поділитись:
Як працюють лікарі у осередку COVID-19 у Чернівецькій області? - фото 1
"У нас найбільше хворих серед усіх районів. Після Чернівців ми другі. У нас ворота на Румунію, на Євросоюз, відповідно розповсюдженість дуже велика", - розповідає Іван Шкробанець, директор Глибоцької центральної районної лікарні.

Тим не менш, як і в усій країні, тут сподівалися на послаблення карантинних заходів. І, попри динаміку поширення вірусу, поволі повертаються до нормального життя.

"Ми думали, що крива піде вниз, однак бачимо, що крива трошки піднялася і зараз стабільно в негативному резонансі працюємо", - каже Іван Веклич, голова Глибоцької державної адміністрації.

Центральна районна лікарня працює у посиленому режимі. Саме тут приймають хворих на COVID-19. Олег Чорний, директор департаменту охорони здоров'я Чернівецької облдержадміністрації розповідає:

"Глибоцька районна лікарня має 115 ліжок для лікування коронавірусних пацієнтів. Вона практично заповнена. Наші лікарі зараз працюють не за зарплату, вони працюють тому, що вони лікарі. Лікарі в серці".

Справжня допомога для медиків у ці важкі часи – сучасне обладнання, якого так не вистачає в усій країні. До Глибоцької лікарні доправили апарат штучної вентиляції легень із монітором від Фонду Ріната Ахметова та банку ПУМБ.

"ПУМБ здійснює свою діяльність в рамках благодійного Фонду Ріната Ахметова. Ми впевнені, що лише спільні дії представників влади, бізнесу, громади, можуть допомогти нам у вирішенні питань, які стоять перед Україною в цій надзвичайній ситуації", - каже Андрій Власов, керівник відділення банку ПУМБ у Чернівцях.

Цей пристрій незамінний для лікування пацієнтів у тяжкому стані.

"Хотілось би подякувати Фонду Ріната Ахметова за їх допомогу, за те що вони завжди підставляють плече нам. Цей апарат ШВЛ, я впевнений, дуже необхідний цій лікарні, і він врятує не одне життя", - впевнений Олег Чорний, директор департаменту охорони здоров'я Чернівецької облдержадміністрації.

Реаніматолог Олег Комісарчук знайомиться з новим обладнанням, яке призначене для його відділення. З’ясовує у інженерів найважливіше.

"Це дуже велика підмога для нас, особливо такий апарат, в комплект до нього входить монітор пацієнта, який дозволяє робити моніторинг стану пацієнта – це дуже хороша штука".

Лікар каже: зараз у відділенні інтенсивної терапії семеро пацієнтів, один з них – на апараті ШВЛ. Окрім сучасного медичного обладнання, Фонд закуповує і передає державним медустановам країни засоби захисту для лікарів та експрес-тести.

"Усього Рінат Ахметов направив на боротьбу з коронавірусом 300 млн гривень. Це найбільший приватний внесок, основні напрямки - це безумовно, допомога державним лікарням, допомога лікарям. Це найнеобхідніше обладнання, перш за все, аналізатори та апарати штучної вентиляції легенів", - зауважила Наталія Ємченко, член наглядової ради Фонду Ріната Ахметова.