12:34, 17.04.2020

Як правильно утилізувати одноразові медичні маски?

Поносив-утилізуй! Одноразові маски потрібно міняти кожні дві години. Тому українці дедалі частіше замислюються - куди ж їх викидати. Та як це зробити без шкоди для здоров'я інших?

поділитись:
Як правильно утилізувати одноразові медичні маски? - фото 1

 

Пані Раїса вийшла за продуктами. Про всяк випадок взяла запасну маску. Просто на смітник використану - не викидає.

«У мене завжди пакетик, я зняла - і в урну викинула. У пакет знімаю, зав'язую і викидаю в урну» - розповідає жителька міста.
Як правильно утилізувати одноразові медичні маски? - фото 14099

 

Натомість Станіслав робить по-іншому.

«Виходить - наділ, поносив і викинув, нову купив. Я знімаю і кидаю в сміття. Просто зняв і викинув», - каже хлопець.
Як правильно утилізувати одноразові медичні маски? - фото 14100

 

Та є й ті, хто кидає маску прямо під ноги. У інтернеті такого відео вдосталь. Наприклад, у одній масці заплутався голуб. Аби не наражати на небезпеку тварин та людей, Ірина придбала багаторазову пов'язку.

«А у нас, на жаль, немає можливостей утилізувати використані медичні засоби. Тому - багаторазова. Її обробив вдома, не залежиш від аптеки. Випрала, господарським милом в окропі, висушила, пропрасувала. При виході в під'їзд антисептик, одягла і пішла», - зазначає жінка.

Якщо ви використали одноразову маску медики радять спочатку загортати її в щось і тільки потім викидати.

«Потрібно в целофановий пакетик, зав'язати і тоді утилізувати. А так, хто де захотів, той там і кинув. Виходить так. Це тільки в медустановах ми обробляємо», - розповіла старша медсестра дитячого інфекційного відділення Алла Літвиненко.

Але поки одноразові маски доведеться викидати на смітник. Бо в Маріуполі, пунктів утилізації - немає.

«Всі ті відходи, які є небезпечними, підлягають переробці, утилізації організаціям у яких є ліцензія відповідна на поводження з небезпечними відходами», - зазначив начальник відділу екології та енергоменеджменту Маріуполя Денис Леонідов.

Жителі на сайті міської ради вже зареєстрували петицію. Просять, аби в кожному районі з'явилися пункти утилізації. Поки звернення набрало половину потрібних голосів.