11:10, 07.11.2020

Як правильно зберігати овочі та зелень?

Картопля, морква, буряки, гарбузи,  перець, зелень та цибуля. Восени саме час запастися овочами на зиму.

поділитись:
Як правильно зберігати овочі та зелень? - фото 1

Ганна Попова овочами запасається з осені. Каже, картоплю та моркву взимку зберігає у підвалі. Інші ж подібні продукти - заморожує.

«Я і цибулю заморожую зелений, і кабачки, і синенькі. Всі овочі, які є у нас. І кольорова капуста, що є - все заморожуємо. Якщо є місце, в чому заморожувати. У нас камера велика, так що в кульочки целофанові або ж в контейнери якісь і все», - ділиться досвідом жжителька Маріуполя.

У морозилці не рекомендують зберігати помідори, редис та огірки, адже вони містять багато води. Найкраще заморожувати моркву, солодкий болгарський перець, зелений горошок, баклажани, гриби, щавель, спаржеву квасолю, кольорову капусту та зелень.

Зелень можна зберігати як цілими гілочками, так і нарізану. Для цього її треба промити та висушити. Потім покласти в спеціальні пакети. І - заморозити.

Картоплю, моркву, буряк та цибулю можна зберігати не тільки в підвалі, але й у квартирі на балконі. Головне - овочі не мити, розповідають продавці.

«На балконі треба ящик такої зробити з пінопластом, щоб як холодильник. Або якщо є старий холодильник - витягнути все і закрити, нічого не буде. Морква те ж саме, тільки треба одягнути целофановий мішок, дірки зробити. Вона буде зберігатися на балконі», - каже продавець овочів Едуард.

За словами продавця, так овочі зберігатимуться до середини весни. Проте картоплю краще купляти зимових сортів.

«Є сорти зимові, є літні. Звичайно зимові сорти краще зберігаються. Треба чекати, коли вже це все дозріє - кінець жовтня, початок листопада. Ось зараз викопується, все це зберігається хорошо.Ето Белороссія картопелька, потім циганочка. Всі сорти можна зберегти, якщо нормальні умови», - каже продавчиня Світлана.

А ще на зиму можна запастися гарбузами. Їх також треба зберігати у прохолодному сухому місці. Головне, аби температура приміщення не коливалася, додають продавці.