18:52, 02.11.2020

Як школярі вийшли на навчання після осінніх канікул

Міряють температуру, щогодини провітрюють приміщення та носять маски навіть у коридорах. Як в умовах карантину почалися заняття?

поділитись:
Як школярі вийшли на навчання після осінніх канікул - фото 1

У якому режимі працювати - у кожному закладі вирішували самостійно. Проте не всіх дітей батьки пустили на уроки.

Понад тисяча учнів - сьогодні на уроках в 63 школі. Серед нововведень - коридорами ходять в захисних пов'язках. Про те, що навчатимуться в кабінетах, учні дізналися напередодні вихідних, розповідає шестикласниця Софія. Та дівчинка згодна займатися і вдома, а от батьки - проти.

«Взагалі не хвилювалася про те, що вийдемо - не вийдемо. Я знаю і так, що нам дадуть правильне навчання. Батьки вважають, що краще вийти в школу, тому що це дуже складно - вони нам пояснюють теми деякі, які ми не розуміємо», - розповідає шестикласниця Софія Логачева.

А ось Уляна вчитися дистанційно не хоче.

«Коли ти, припустимо, робиш домашнє завдання, а потім відходиш після цього домашнього завдання і тобі ще гору його надсилають. Не дуже подобається це», - каже школярка.

Учителям важко діставатися до роботи, розповідають у школі. Деякі їхали на таксі, бо не влізли в автобус через карантинні обмеження. Марія поки з такими проблемами не стикалася. Виїжджає за годину до початку уроків.

«Або трамвай, або автобус. Поки не виникало проблем. Близько сьомої години ранку і, зазвичай, десь близько восьмої я вже тут», - каже учителька Марія Ломака.

Як працюватимуть після канікул, в кожній школі вирішували разом з батьками. Деякі заклади організували дві зміни: тиждень вчаться, наступний - вдома. Тут - склали індивідуальні графіки уроків для класів.

«Ті, хто уходить на дистанційне, у них не було ніяких завдань, начитки і так далі. Тому ми вирішили, що перший тиждень ми вчимося всією школою, далі ми будемо дивитися по ситуації. І зараз вчителі намагаються максимально дати нові теми», - зазначила директорка школи №63 Тетяна Екзархо.

Але в цій школі вийшли не всі учні. Семеро - займаються вдома з батьками. У профільному департаменті кажуть, можна організувати навчання у сімейному колі та приходити тільки на контрольні або ж перевести дитину на дистанційну освіту в інший заклад.

«Батьки пишуть заяву до закладу. Сімейна форма організовується в закладі, в якому дитина навчається. Можна організувати. А дистанційну тільки на базі гімназії №2», - розповіла спеціалістка департаменту освіти Тетяна Крутолевич.

Якщо ж в цій установі не організують дистанційні уроки для всіх, індивідуальних занять не буде.