19:46, 03 липня

Як сонце впливає на родимки та що робити, коли вони травмуються?

Родимки та сонце. Чи варто їх ховати та на як зрозуміти, що ваша родимка може бути небезпечною для життя?

поділитись:
Як сонце впливає на родимки та що робити, коли вони травмуються? - фото 1

 

На годиннику - майже 11. Проте на морі, попри сонячну активність, і дітей, і дорослих - багато. Пан Євген разом із трьома онуками готується до продуктивної рибалки.

«Я тільки приїхав. Перший раз на рибалці на море».

Питаємо дідуся про родимки. Чи можуть вони, на його думку, бути небезпечними?

«Мені не цікаво. Я знаю, родимки - є, немає. Що ще? Ось у нього за народженням від мами родимки великі, на цих нема, на ньому є», - каже рибалка Євген Михайлов.

А ось пані Любов, бабуся Ігоря, Дениса та Варвари, родимками онуків - переймається. Вважає, дорослі мають контролювати будь-які новоутворення на тілі дитини.

«Багато випадків, що з родимками потрібно бути дуже обережними, тим більше, що зараз сонце радіоактивне, засмагати і купатися в тіні, і, звичайно ж, спостерігати батькам, особливо оглядати тіло. З родимками не жартують», - каже жінка.

Із відпочивальницею погоджується й медсестра рятувально-аварійної водолазної служби Марина Круміня.

«Родимки - доброякісне новоутворення, тому, як до будь-якого доброякісному освіти, необхідно ставитися з обережністю. Зараз є можливості, щоб визначити, загрожує родинка чи ні».

Усе про родимки знає міський дитячий онколог Нуршан Хоббі. Говорить, родимка, тобто доброякісна пухлина, за певних умов може перетворюватися на злоякісну - меланому.

«Яка дає метастази. І вона швидко метастазує. Особливо в головному мозку. Небезпека меланоми в тому, що вона метастазує в головному мозку, а там дуже складно лікувати метастази», - зазначає онколог.

Небезпека для родимок - сонце та травми. Тому на морі відпочивати - тілько до 10-ої або вже після 16-ої години. А якщо є будь-яка підозра: новоутворення змінює колір або форму - мерщій до лікаря. І - жодного самолікування.

«Візьмуть нитку і перев'язують, як папілом. Діти нігтем колупають. Небезпечно це», - наголошує лікар-онколог.

Аби потрапити на прийом до дитячого онколога, необхідно взяти у педіатра електронне направлення. Лікар Хоббі впевнений, боятися його - не варто. Адже краще займатися профілактикою, ніж згодом - лікуванням складних онкологічних захворювань.