19:07, 04.05.2020

Як студенти закінчать навчальний рік?

Сесія, іспити та практика - дистанційно. Міністерство освіти та науки України вже надало рекомендації щодо закінчення навчального року у вишах. Чи готові і студенти, і викладачі до подібного сценарію?

поділитись:
Як студенти закінчать навчальний рік? - фото 1

 

Катерина вчиться на третьому курсі вишу. Дівчина здобуває фах соціального працівника. Наприкінці весни мала здавати сесію та проходити виробничу практику. Проте зізнається, як це буде виглядати нині - не знає.

«Зараз навряд, тому що більшість установ закриті або працюють в такому екстреному режимі. Скоріш за все це буде, як і пари в нас проходять, як і в принципі ми онлайн тести складаємо. Скоріш за все також будуть і іспити в такому форматі», - каже студентка.

Продовжує навчатися на магістратурі й Андрій. Каже, освітній процес відбувається - дистанційно. На спеціальній інтернет-платформі отримує лекції та завдання від викладачів.

«Справа не тільки в самій стрічці завдань. Але ще й приходить повідомлення на пошту, коли ти що повинен виконати заздалегідь».

Це дуже зручно, розповідає хлопець. Бо не треба ходити до університету, зайвий раз передивлятися розклад. І додає - нічого не завадить закінчити навчальний рік в онлайн-форматі. Адже сесію можна перенести.

«Якщо її поставити, скажімо, в липні або на початку серпня, то як раз ось перекриє той місяць, який був відірваний від сесії. Десь середина-кінець серпня займе практика. А з 1 вересня почнеться новий семестр», - каже Андрій Колодяжний.

На відстані навчаються й студенти та курсанти Донецького юридичного інституту. До завершення навчального року дистанційно всі готові, впевнені викладачі.

«Магістратура у дистанційній формі закінчувала навчання і успішно виконали всі навчальний план. Щодо конкретних форм закінчення за практичними спеціальностями, теоретичними, ми чекаємо роз'яснення профільного міністерства - Міністерства освіти та науки, а також Міністерства внутрішніх справ», - розповів декан ДЮІ Віктор Орлов.

Тим часом курсанти академії патрулюють вулиці Маріуполя разом із поліцією. За словами керівництва, це піде їм у залік як практика.