16:50, 20 червня

Як у Маріуполі лікують людей з хворобами нирок?

На нашу "гарячу лінію" звернулася маріупольчанка, аби розповісти історію про померлого батька та відділення гемодіалізу в Маріуполі, де він лікувався. Мовляв, ставлення до пацієнтів там погане. Ми перевірили як працює відділення.

поділитись:
Як у Маріуполі лікують людей з хворобами нирок? - фото 1

 

Батько Марини свого часу проходив процедури у відділенні нефрології та діалізу маріупольської лікарні. Бо мав проблеми з нирками. Чоловік уже помер. А його донька лишилася невдоволена тим, як поводились із хворим батьком. Тепер переймається за інших пацієнтів.

«Я бачила з боку персоналу недбалість. Чому? Так, тому що людям не кажуть, що все буде добре. Якимось просто добрим словом підтримати людину, яка просто туди прийшов для того, щоб далі жити. Ось, на них дивляться і кажуть, що вони відпрацьований матеріал, ходячі мерці», - каже Марина Копилова.

Відділення працює вже 13 років. Оксана Артемова його старша медсестра. Каже: робота вкрай складна, тому персонал обирають прискіпливо.

«У нас сестри володіють повністю невідкладною допомогою при будь-яких ситуаціях, тому що вони виникають в будь-який момент. Пацієнти до нас звертаються не тільки з нирковою недостатністю, а й з іншими своїми проблемами. Намагаємося догодити в усіх дрібницях, і не вступати з пацієнтами в конфліктні ситуації», - розповідає старша медсестра відділення госпітальної нефрології та діалізу Оксана Артемова.

Багато років Анатолій Немашкало тричі на тиждень проходить очищення крові. Заради власного життя робить усе, що призначить лікар.

«У нас дуже хороший персонал. Такі, як я хворі - вони взагалі-то своєрідні люди. Можуть скаржитися на все, що завгодно. Все завжди підкажуть, розкажуть. Іноді і приструнити може, якщо ти порушуєш там. У моїй-то хвороби що найголовніше - дисципліна», - каже пацієнт.

Зараз у відділенні 93 пацієнта. Приймають їх у кілька змін. Процедура триває 4 години. Все - під наглядом медиків.

«Якщо є необхідність, то є тяжкість пацієнта, додаткових процедур робиться стільки, скільки необхідно. Це що стосується хронічної ниркової недостатності. Просто, якщо деякі супутні захворювання, які вимагають якихось додаткових призначень, це ми не забезпечуємо», - розповів завідувач відділення Олександр Жук.

Вартість однієї процедури більше 2 исяч гривень. Та всім пацієнтам її роблять безкоштовно. А якщо хворих щось не влаштовує - вони можуть поїхати в будь-яке інше місто України. І лікуватися там. Бо за новими правилами прописка не має значення. І можна обрати спеціаліста, якому дійсно довіряєш.