19:02, 01 липня

Як у Маріуполі усувають наслідки негоди перевірив мер міста

Залиті дощем оселі, зруйновані дитячі майданчики, затоплена зливова каналізація... Це неповний перелік збитків, які цього понеділка спричинила у Маріуполі стихія.

поділитись:
Як у Маріуполі усувають наслідки негоди перевірив мер міста - фото 1

 

14-поверхівка на проспекті Металургів. Будинку - майже 40 років. Пані Ганна живе на восьмому поверсі. Каже - днями через сильну зливу вода протекла навіть до її квартири.

«Дах протікає. Вода стояла просто, а я спілкувалася з людьми, які живуть на 14, на 13 - там вони просто плавали. Будинок я вважаю, знаходиться в аварійному стані, дуже в аварійному стані. І дах, і не тільки дах, і електропостачання», - розповідає мешканка будинку Ганна Чегодаєва.

Роботи з ремонту покрівлі та електрики будинку розпочнуть уже завтра, обіцяють спеціалісти.

«Тут стан електричних мереж та покрівлі вимагає негайного впливу. Тому що ремонт одного без ремонту другого не має ніякої логіки», - зазначив перший заступник міського голови Маріуполя Михайло Когут.

Усього ж скарг на покрівлю, що протекла після негоди надійшло майже 200. У кожній з них спеціалісти проведуть інспекцію.

 

Побував міський голова і на вулиці Заозерній у Кальміуському районі. Через велику кількість опадів напередодні під спорудою рівень води становив понад метр. Він поцікавився як надалі уникнути проблеми.

«Тут два варіанти. Або збільшення пропускної здатності - це необхідно міняти колектор на більший діаметр, збільшувати його до одного метра. Це будуть дуже великі гроші. Ну і другий варіант - це поточний підтримку, то що ми зараз робимо - очищаємо, готуємося», - розповів директор департаменту транспорту та зв'язку Василь Клат.

Більш за все від негоди постраждали Кальміуський та Лівобережний райони. Великий потік пронісся через проспект Перемоги, Мультицентр та парк "Веселка". Тут знесло декоративну кору, щебень та покриття на дитячому майданчику.

 

«Все покриття ми зібрали, як тимчасовий захід, ми будемо відсипати піском і будемо розмовляти з підрядником і проектантом, які робили інше покриття. Воно себе показало, як більш ефективне. Всього хотілося б сказати, по місту 224 дерева було завалено. В першу чергу, ще йшла злива, ми вивели 5 бригад», - зазначив начальник МКП "Зелене будівництво" Петро Чекер.

Парк "Веселка" мають привести до ладу вже найближчим часом.

«ЦНАП підтопило, парк підтопило. Ну так же не повинно бути. Тому два тижні на розробку якоїсь концепції щодо відведення води. А тиждень на відновлення парку. І через тиждень я приїду подивлюся», - наголосив Вадим Бойченко.

Також планують відновити огорожу на вулиці Пашковського, яку теж знесло потоком води.