20:40, 29.04.2020

Як у Маріуполі визначають коло контактних осіб з інфікованими COVID-19?

Запобігти поширенню. Щодня в Україні виявляють нові зараження коронавірусом. Людей із таким діагнозом одразу відправляють на лікування, а потім перевіряють усіх, хто контактував з інфікованим. Як це відбувається?

поділитись:
Як у Маріуполі визначають коло контактних осіб з інфікованими COVID-19? - фото 1

 

Аби знайти всіх, хто контактував із одним хворим, медики витрачають приблизно два дні. Спочатку опитують інфікованого. З ким він проживав, працював і розмовляв останні два тижні та чи користувався засобами захисту? Пошуком займаються п'ять спеціалістів.

Коли коло контактних - виявлено, в них беруть усі необхідні аналізи та відправляють на самоізоляцію.

«Коронавірус набув такого масштабу, навіть якщо у людини прийшов негативний аналіз, ми йому все одно рекомендуємо 14 днів ці витримати ось цю інкубацію. Він витримав і простежив за своїм станом. У кожного імунний відповідь дуже різний. Хтось дуже швидко відповідає на потрапляння вірусу, хтось вкрай повільно», - розповідає завідувачка відділення особливо небезпечних факторів Донецького обласного лабораторного центру Тетяна Гололобова.

Тож ці два тижні медики продовжують стежити за станом людей і за додержанням режиму самоізоляції. Якщо хтось порушує правила, лікарі викликають поліцію.

«За законодавством ми маємо право складати протоколи по ст. 44 КУ про адміністративні правопорушення, за порушення норм самоізоляції особа повинна розуміти свою відповідальність і відповідальність перед суспільством», - зазначила начальниця відділу комунікації ГУНП у Донецькій області Олександра Гаврилко.

Медики запевняють, якщо дотримуватися норм карантину, то розповсюдження вірусу призупиниться швидше. Варто частіше мити руки з милом, носити маску та за можливості - залишатися вдома.