20:25, 22.04.2020

Як уникнути контакту з поверхнями у людних містах. Лайфхаки

Без зайвих контактів. На карантині багато українців шукають способи, як вберегтися від коронавірусу. Вигадують, як безпечно відкривати двері та користуватися банкоматом. Як уникнути доторків до різних поверхонь під час виходу на вулицю?

поділитись:
Як уникнути контакту з поверхнями у людних містах. Лайфхаки - фото 1

Дверні ручки, кнопки ліфту або домофону. Щодня ми торкаємось безлічі поверхонь і ризикуємо підхопити інфекцію. Проте в більшості випадків можна обійтись без рук.

 

Пані Людмила розносить пошту. Щодня жінка обходить десятки будинків. Каже, зайвий раз за дверні ручки намагається не братися.

«Ну наприклад, я увійшла, відкрила. Ось тут - з руками. А звідти виходжу, вийшла - ногою прикрила. У магазин ходжу з рукавичками, а так в основному тільки дезінфекція рук», - каже поштарка.

Скористатися домофоном чи відмикати замок також можна за допомогою одноразових серветок. А от Ярослав пропонує користуватися харчовою плівкою та частіше дезінфікувати поверхні.

«Припустимо, ось тут і ось тут на скотчі. І ти типу кнопки не чіпаєш, пробуєш плівку. І потім можна дезінфікувати. Намагаюся якось, може, не цією стороною руки, а інший, тильній», - каже маріуполець Ярослав.

У деяких китайських ліфтах, аби не торкатися кнопок, встановили голографічні панелі. Проте в наших реаліях краще підійдуть одноразові засоби гігієни. Наприклад, ватні диски або зубочистки. Натиснув на потрібний поверх і викинув. Також багато людей користуються банкоматами. Тож перед тим, як ввести пінкод, можна продезінфікувати поверхню, вважає Євген.

«Та ж сама клавіатура на банкоматі, дверна ручка. Скрізь, де можна взятися руками, краще обробити антисептиком. Ну і, звичайно ж, помити руки», - каже клієнт банку.

Мій колега Валерій двічі на день дезінфікує дверні ручки та інші поверхні на телеканалі. Каже, своє робоче місце варто також тримати у чистоті.

«Співробітники можуть обробляти свої клавіатури, але це вже в приватному порядку. Клавіатури, мишки, столи. Можна використовувати звичайні поліетиленові рукавички. Тобто ти взяв брудне місце, десь там стосувався чогось. Зняв їх акуратно і, відповідно, утилізувати», - каже заступник директора з виробництва ТРКК "Сигма" Валерій Міндов.

Одноразові рукавички можна знайти у більшості супермаркетів.