19:30, 14.08.2019

Як в Маріуполі йде боротьба з наливайками

Як в Маріуполі йде боротьба з наливайками 14.08.2019

поділитись:
Як в Маріуполі йде боротьба з наливайками - фото 1

Таємна покупка коктейлю "Бюджетний", прихована камера та виклик поліції. Наша знімальна група вирушила до однієї з наливайок Маріуполя. Чи насправді там продають сурогатний алкоголь?


Пані Світлана живе неподалік місцевого ринку. Жінка скаржиться, іноді боїться не те що йти за покупками, а просто пройти повз.


«Это ужас. Это постоянные пьяные люди, вообще. Ночью, вечером вернее, с работы идешь и страшно идти. Они постоянно пьяные. Я не знаю, как они-работают, не работают. Они постоянно пьяные. Это уже предел всему».


Причина - однин з наметів. Це - так звана "наливайка". Чим тут пригощають - перевіримо. За сто грамів горілки правлять 25 гривень. Наливають її з пляшки з етикеткою. Василь попросив щось із дешевого. Й отримав "бюджетний коктейль" за 8 гривень.


«Предложила самогон, говорю-да, отлично наливайте самогон. Налили мне самогон и предлагает запить закусить. Дали мне напиток и самогона».


Викликаємо правоохоронців. І повертаємося до закладу. Ліцензію на продаж алкоголю нам показують. Про те, що наливають сурогат, заперечують. І наявність факту на відео - для продавчині не аргумент.


Правоохоронці можуть лише прийняти заяву. Пояснюють, аби притягти до відповідальності за торгівлю алкогольним фальсифікатом - треба спіймати на гарячому. А закрити заклад можуть лише чиновники. Але ті пояснюють, це теж не просто.


«Физически закрыть можно только лишь аннулировав лицензию и отменив регистрацию физического лица предпринимателя. Но к сожалению, на сегодняшний момент оснований не так уж и много» - пояснює Григорій Березун, директор департаменту з питань безпеки і запобігання корупції маріупольської міськради.


Аби хоч якось боротись із "наливайками", поліція та посадовці проводять щотижневі рейди. Проте, переконують, пропозиція буде, поки на неї є попит. А охочих до дешевого спиртного - вистачає. Попри те, що неякісний алкоголь - смертельно небезпечний.