20:45, 15 липня

Як вберегтися від удару блискавки?

Днями на Донеччині блискавка влучила у двох молодих людей, коли ті ховалися від дощу під деревом. Як убезпечити себе в такому разі?

поділитись:
Як вберегтися від удару блискавки? - фото 1

 

У Маріуполі та області нещодавно випала велика кількість опадів. Подекуди це навіть паралізувало дорожній рух. Поки одні лишень промокли, інші - підраховують збитки. Ми запитали у Маріупольців, чи знають вони як правильно поводитися під час грози.

«Перед цим бачила, як чорна була над заводом Ілліча хмара. Ми сподівалися, що вона пройде мимо, а виявилося, що на нас. У мене навіть висить така вирізка з газети "Що робити під час грози?". Бажано мобільник відключати, але не відключаю», - каже маріупольчанка Лідія, яка нещодавна попала під дощ.

 

«Мене якось обійшло. Хоча в сусіда через три під'їзди згоріла техніка. Там і телевізор, і комп'ютер», - розповідає житель міста Михайло.

А нещодавно в селі Рівне на Донеччині від блискавки постраждали хлопець та дівчина. Рятувальники наголошують: під час негоди не слід забувати про безпеку.

«Уникайте високих дерев, металевих парканів, стін, біля яких ростуть дерева. Якщо ви перебуваєте вдома - зачиніть усі двері та вікна. тримайтесь подалі від електроприладів. Усі електричні прилади, зокрема мобільні телефони, є своєрідними приймачами для кульових блискавок», - розповів інспектор Маріупольського міського управління ДСНС Артем Боруш.

Опіки, втрата свідомості та порушення дихання. Лікарі кажуть, після удару блискавиці важливо вчасно надати першу допомогу та викликати швидку.

«Потрібно відразу ж почати робити штучний масаж серця. Природно, штучну вентиляцію легенів - це дихання. І постаратися вивести людину з того стану, в яке він потрапив», - розповідає Олександр Лазаренко, головний лікар Центру первинної медико-санітарної допомоги №3.


Синоптики ж запевняють - принаймні до кінця тижня погода буде сухою.

«Температурний фон буде +13 +18 градусів вночі і +25 +30 буде днем. Погода буде стійка, без небезпечних явищ, гроз. І, загалом-то, все це вже у нас пройшло, відгриміло», - запевнила Наталя Кривицька завідувачка сектору метеопрогнозів Донецького регіонального гідрометцентру.

У будь-якому разі фахівці радять - перед прогулянкою або поїздкою - перевіряйте прогноз погоди.