17:11, 05.11.2019

Як з мотлоху виробляють електроенергію?

Як з мотлоху виробляють електроенергію? 05.11.2019

поділитись:
Як з мотлоху виробляють електроенергію? - фото 1

На маріупольському звалищі почали видобувати електроенергію зі сміття. Там встановили біогазову станцію, яка переробляє метан, що виділяє мотлох, на струм. Наскільки потужний агрегат?

Володимир оператор біогазової станції. Чоловік запевняє керувати нею - легко, як звичайним авто.

«Только увеличенные размеры и газ мы берем не из заправочной станции, а из тела полигона. Который высасываем с помощью компрессора и он повышенным давлением, вот желтая труба газовая, он поступает в двигатель».

Потім пальне очищується. Від компресора біогаз подається на свічу, для спалювання. Або в установку, де виробляється енергія. Загалом, обіцяють фахівці, весь агрегат даватиме десять мільйонів кіловат на рік. Та визначили, наскільки вистачить сировини для електрики.

«Ми розраховуємо, що це буде мінімум 10 -15 років. Можливо це й буде й 20 років. Розумієте, це не газова свердловина, коли можна зробити більш менш прогнозований аналіз. Але сподіваємося приблизно на такий термін» - розказав інвестор станції Іван Надеїн.

До того ж збираються використовувати сміття і з іншої частини полігону. Яка і сьогодні - працює. Щоправда, там будуть переробляти відходи трохи за іншою системою.

«Будут делаться скважины, которые утапливаются. Потому что полигон действующий, мы сделали эти скважины утопили, а дальше потом мусор навозится еще дальше» - розповів директор компанії з виробництва електроенергії Андрій Озеранський.

Вартість проєкту - 2 мільйони євро. Чиновники кажуть: така станція важлива. Адже може зменшитися кількість пожеж на полігонах.

«Точно мы гореть не будем здесь, это показало те первоначальные мероприятия. У нас два существующих полигона и нам придётся размещать третий полигон, где будет по идее, я надеюсь с сортировкой он» - сказав перший заступник міського голови Михайло Когут.

Вже за місяць до загальної електромережі Маріуполя поступатиме перша електрика зі сміття.