13:20, 05 жовтня

Як захистити себе від кривдника?

Запропонував наркотики та зґвалтував. Днями у Маріуполі заарештували сорокарічного чоловіка, якого підозрюють у вчиненні сексуального насилля над неповнолітньою. Тож, що робити, коли почуваєтеся у небезпеці та як захистити себе і своїх дітей?

поділитись:
Як захистити себе від кривдника? - фото 1


На вулиці 17-річна дівчина підійшла до незнайомої компанії. Згодом, 40-річний чоловік запросив її додому та запропонував вступити з ним у статеві відносини. За даними правоохоронців - постраждала відмовила, але той схилив неповнолітню до вживання психотропних речовин. І коли вона була у несвідомому стані - зґвалтував її. Тепер чоловіка звинувачують у вчиненні сексуального насильства та схиляння до вживання наркотиків.

Від початку цього року, у Маріуполі, до Нацполіції надійшло 3 заяви про зґвалтування. Один з випадків - не підтвердився. За двома іншими - триває слідство. Правоохоронці наголошують: замовчувати злочини у жодному разі не можна.

«Якщо виникла така ситуація, що інша людина може порушити ваші права, ви можете зателефонувати за коротким номером "102" та повідомити про це до поліції Також ви можете скачати на свій телефон мобільний додаток "My pol" та натиснути кнопку», - радить пресофіцерка Маріупольського районного управління поліції Мирослава Попова.

Однак як діяти, аби в таку халепу не потрапила ваша дитина? Насамперед, варто розмовляти та формувати з нею довірливі стосунки - підкреслює психологиня Олена Козлова. Також треба навчити підлітка вчасно відмовлятися від сумнівних пропозицій.

«Если тебе предлагают выпить или съесть что-то - сказать "нет". Вот точно "нет" и всё. Не идти на это. Если тебя приглашают в гости - сказать "нет", если тебе предлагают подвезти - сказать "нет". То есть, вот это правило, когда мы говорим "нет", даже если хочется, оно должно быть, оно должно быть сформировано. Если ребёнку до 14-15 лет об этом ничего не говорили, то, естественно, он может попасть в эти ситуации», - дає пораду директорка Міського центру практичної психології та соціальної роботи Олена Козлова.

Спеціалістка також наголошує: дитині не варто наказувати, адже тоді вона захоче зробити все навпаки. І забороняти те, що роблять самі батьки - немає сенсу, бо малеча завжди повторює за прикладом.

Правоохоронці ж додають: у жодному разі не можна заходити до ліфта з незнайомцями, підходити до чужих автівок, ба більше сідати в них. Також не слід вірити підозрілим особам, які просять по допомогу, адже, якщо у дорослого справді виникла якась проблема, він навряд чи звернеться до дитини.