10:25, 06.11.2020

Як зберегти рівновагу та уникнути професійного вигорання?

Під час карантину поради, як зберегти рівновагу та душевний спокій дають вчителі.

поділитись:
Як зберегти рівновагу та уникнути професійного вигорання? - фото 1

Пані Тетяна викладає українську мову вже зо 20 років. Зізнається: вільного часу бракує. Від роботи може відволіктися тільки вдома.

«За сімейним колом, сідаємо разом за стіл. Розказуємо, як пройшов день, що сталося, що нового, що почули», - розповідає учителька Тетяна Карасьова.

Від учнів не втомлюється пані Галина. Каже, це справа всього її життя. Та коли ж неприємності все таки трапляються, настрій собі підіймає різними способами.

«Читаю, спілкуюся з друзями, дуже полюбляю театр. Вирощую квіти, виноград в мене гарний, яблуньки молоді за ними доглядаю. Перключаюся, фізична робота прочищає голову», - каже Галина Купрікова.

Натомість Анастасія займатися спортом не встигає. Бо поєднує вчителювання та навчання. Дівчині від роботи допомагають відпочити друзі.

«Вільного часу мало, потім що треба встигати і на роботі робити, і по навчанню завдання виконувати. Так, коли виходить гуляю з друзями, спілкуюся, виходжу, ходимо кудись. У кіно, кафе, на вулиці просто прогулюється», - ділиться вчителька. Анастасія Бузлама.

Психологи ж дають свої поради. Розповідають: від професійного вигоряння врятує хобі, завдяки якому можна буде переключитися.

«Знаходить щастя в дрібницях. Прийти додому і сказати своїм рідним -полчаса тиші. Взяти свою улюблену чашку, налити свій улюблений чай, просто сісти на свій улюблений диван, на своє улюблене крісло. Для себе коханої, прийшов, півгодини переключився, відволікся все. Все, я вся ваша. Хоча-б та», - радить психологиня Ольга Вінгольц.