11:30, 21.11.2020

Як знайти роботу жінці у декреті?

В Україні створили нову платформу для матусь з дітьми дошкільного віку. Там жінки після декрету можуть знайти вакансії та ресурси для навчання і консультацій. Ми поспілкувалися із автором стартапу.

поділитись:
Як знайти роботу жінці у декреті? - фото 1

Двоє активних та непосидючих дівчат. Анастасійці - вісім і вона вже навчається у школі, Тетянці - усього чотири, проте до дитсадочка вона не ходить, через проблеми зі здоров'ям. Мати ділиться, коли вийшла з декрету - її звільнили.

«Нам не вдалося продовжити довідку по інвалідності через карантин у квітні жорсткого. І за власним бажанням попросили звільнитися. Ну а зараз зіткнулися з тим що, все підходить, проходиш співбесіду і тільки заходить мова про дітей - вибачте, ви нам не підходите, вони будуть хворіти», - розповідає молода мама Світлана Чистова.

А от Любов Іванова після декретної відпустки роботу змогла знайти швидко, ще й за фахом.

«Три роки в декреті, 24 години з дитиною - природно морально важко і хочеться швидше вирватися, хочеться щось знайти, покликання все одно бере своє. Можна сказати, що, в принципі, робота знайшла мене. Подзвонили, сказали - так і так, є вакансія, є можливість піти попрацювати, ти не хочеш?».

Утім не всім після декрету вдається одразу працевлаштуватися. Про цю проблему знає й сім'я Новикових. Артем разом із дружиною почали працювати над створенням платформи "Mam for mam". У ній жінки після декрету можуть знайти вакансії - віддалено або неповний робочий день, обирати короткочасні проєкти, реалізовувати себе в різних сферах - від декору до ІТ.

«Нам потрібні ще люди, які б могли нам допомагати обробляти заявки. Всі тренди у суспільстві - гендерна рівність, я знаю, що багато програм є у цьому напрямку. Тому я впевнений, що ми знайдемо роботодавців, які хочуть покращити всій бренд, хочуть показати свою лояльність до жінок з дітьми», - каже автор стартапу Артем Новиков.

Також на платформі можна знайти ресурси для навчання та ділитися досвідом на форумі. Нині є два вебсайти.

«Одна для мам, де смороду могут Залишити свою заявку. После цього дружина та я, разом опрацьовуємо ЦІ заявки, Надаємо консультації. А також одна лендінг пейдж для потенційніх роботодавців, Які могут розміщуваті свои вакансії», - каже Артем Новиков.

Спілкуватися та отримувати нову інформацію можна й на сторінці у Facebook. Користування цією платформою - безкоштовне.