20:05, 29.04.2020

Які місця роботи наразі більш затребувані?

У відпустку за власний рахунок або й взагалі звільнення. Під час карантину стало важче знайти роботу або додатковий дохід. Тому багатьом маріупольцям доводиться шукати нові вакансії.

поділитись:
Які місця роботи наразі більш затребувані? - фото 1

 

Нещодавно старший продавець Гліб залишився без заробітку. Говорить, звільнився - вимушено. Через умови праці.

«Нас почали штрафувати. Штрафи лягали вже такі по пів зарплати урезали. Це призвело все до того, що довелося піти», - каже хлопець.

Зараз хлопець працює кур'єром. І ця вакансія - дуже популярна на ринку праці.

«За тиждень грубо кажучи можна заробити 4 тисячі десь. Якщо це мотокур'єр», - каже Гліб.

А ще - продавець та касир, вантажник, торговий представник, слюсар та різноробочий. Зарплатня коливається від трьох до 20 тисяч на місяць. Під час карантину набула популярності й робота онлайн.

«Досить високим попитом користуються менеджери з продажу. Сюди відносяться, як менеджери по роботі з клієнтами по телефону так і в чатах оператори колл-центрів. Якщо в 19 році на одну вакансію припадало 6-8 резюме в залежності від періоду року, то під час карантину ця конкуренція збільшилася в 2,5, майже в 3 рази», - каже експертка з питань ринку праці Юлія Дрожжина.

Робоче місце можна самостійно знайти на сайтах безкоштовних оголошень. Найрозповсюдженіша вакансія - продавець. Телефонуємо роботодавцю. До речі, засобами захисту - масками, рукавичками та антисептиком - він забезпечує.

«Дзвонять дуже багато людей. І, звичайно, віддаю привілеї тим, хто має досвід в торгівлі і безпосередньо з продуктами харчування на ваг товар. Тобто це в першу чергу. А по-друге чергу, - це те люди, які самі по собі, за характером підходять особисто мені, - каже підприємець.

З 12 травня у рамках проєкту «Охайне місто» у Маріуполі створять 390 робочих місць. Про це на останньому брифінгу заявив міський голова Вадим Бойченко.

«Це нові робочі місця. Будуть створені на базі двох комунальних підприємств "Зеленбуд" і "Автодору". Це дає можливість тим жителям Маріуполя, які втратили роботу в цей складний кризовий час. Зарплата буде перебувати в діапазоні від 7500 до 10500 тис. Грн. Це прості роботи, а не потребують якогось серйозного навчання», - зазначив міський голова Вадим Бойченко.