19:45, 07.08.2020

Якість - краще, ціна – нижче

Маріупольський металургійний комбінат «Азовсталь» Групи Метінвест продовжує забезпечувати високу якість металопродукції та водночас знижувати її собівартість.

поділитись:
Якість - краще, ціна – нижче - фото 1

Важка будівельна техніка, кранове обладнання та зведення опорних конструкцій мостів і естакад. Саме там застосовують листовий прокат відповідної марки. Адже такий матеріал піддається екстремальним навантаженням. Раніше прокат виготовлявся з дорогим легуванням. Тобто туди додавалися елементи, які покращують фізичні й хімічні властивості сталі. Та фахівці технічного управління запропонували ідею, як на цьому можна зекономити.

«Ми оптимізували хімічний склад, за рахунок того, що знизили вміст дорогих елементів, при цьому замінивши їх менш дорогими, при цьому рівень якості, рівень механічних характеристик залишили на колишньому рівні», - розповідає провідна інженерка технічного управління комбінату "Азовсталь" Віра Ставровська.

А саме нікелю, молібдену та ванадію. При цьому дотрималися всіх характеристик, яких вимагає замовник.

«До них пред'являються вимоги по морозостійкості, тобто всі ці характеристики ми повинні були зберегти. Ми були конкурентоспроможними на ринку продукції, що випускається. Це вплинуло на собівартість продукції, що випускається і отримали значний економічний ефект», - наголошує Віра Ставровська.

Продукція металургійного комбінату "Азовсталь" зарекомендувала себе на міжнародному ринку. Собівартість безпосередньо впливає на рівень затребуваності у замовника - чим вона нижче і вище якість, тим конкурентоздатній виробник.

«Дані заходи або ініціативи вони спрямовані на зниження витрат, витрат і підвищення операційної діяльності. З початку 2020 року, на нашому підприємстві було подано понад 65 ініціатив. Спрямованих на систему подачі пропозицій. І очікуваний ефект від даних пропозицій склав понад 20 млн гривень», - розповів начальник відділу безперервного удосконалення комбінату "Азовсталь" Борис Боднар.

До того ж Група Метінвест стала головним постачальником сталі для будівництва нового моста в італійській Генуї. Частину заготовок виплавили на комбінаті "Азовсталь". А надміцний прокат - на італійському заводі "Метінвест Траметал".