21:16, 10.04.2020

Якщо сьогодні не приймати рішень, то завтра Україна дійде до енергетичної кризи - Яценюк

Уряд повинен правильно розподілити кошти, зекономлені від падіння цін на енергоресурси

поділитись:
Якщо сьогодні не приймати рішень, то завтра Україна дійде до енергетичної кризи - Яценюк - фото 1

Якщо зараз не приймати рішення в енергетиці, завтра ми дійдемо до кризи без світла, вугілля і з проблемами з нафтою і газом. Таку думку висловив прем'єр-міністр України 2014-2016 років Арсеній Яценюк.

"Якщо зараз не приймати рішення, як ми будемо діяти завтра і післязавтра в енергетиці, то завтра і післязавтра ми ввійдемо в енергетичну кризу, де не буде ні світла, ні вугілля, де можуть бути проблеми з нафтопродуктами і де раніше чи пізніше будуть проблеми з газом", – зазначив Арсеній Яценюк

Арсеній Яценюк наголосив, що сьогодні світові тенденції на ринку енергетики вражаючі: "Це рекордні падіння цін на нафту, які ніхто не очікував, які не пов’язані безпосередньо з коронавірусом, а пов’язані з тим, що Росія фактично вийшла з умовами з ОПЕК".

Водночас, зазначив він, криза в енергетиці для споживачів – це "коли немає світла, газу або електроенергії": "Тільки тоді люди розуміють, що це криза. І начебто сьогодні цього всього не існує на поверхні. Але це як вірус. Коли людина тільки захворіла, то в перший день нічого не відбувається. Але це не означає, що це вірус не руйнує організм і післязавтра не буде температури".

Він навів приклад кризи 2014 року: "Світло було, газ був, тепло було, – і всі навіть не уявляли, в якій енергетичній кризі ми знаходимося".

Арсеній Яценюк зазначив, що падіння цін на нафту в короткостроковій перспективі виглядає добре для споживачів: "Падає ціна на заправці, падає ціна на природний газ, повинна падати вартість тепла і собівартість для крупних перевізників, у тому числі і для "Укрзалізниці". Все начебто звучить добре".

Водночас, наголосив Арсеній Яценюк, таке бачення ситуації однобоке: "Як тільки падають ціни на енергоресурси, відбувається банкрутство добувних компаній. Їм просто не вистачає ресурсу, щоб видобувати. І Україна в цій ситуації може дуже сильно постраждати. Нам дуже важко конкурувати. І наша ціль – енергонезалежність – може стояти під загрозою".

"Ми завжди повинні пам'ятати, що Росія – не просто держава-агресор, а й наш конкурент. Якщо Саудівська Аравія фактично бореться з Росією і виграє на енергетичному ринку, то члени українського парламенту від "Слуги народу" на кшталт Геруса, навпаки, – відкривають енергетичний ринок України для Росії через поправку до закону по електроенергетиці", – резюмував лідер "Народного фронту".