15:00, 09.05.2020

Ян Томбінський: З агресією можна боротися лише правдою

Нова «Ялта» завжди існує як варіант, оскільки є чимало людей, в яких є спокуса отримати певний квазікомфорт через підписання якоїсь прагматичної угоди. І тут ми маємо винести уроки з минулого – заявив під час онлайн дискусії Київського Безпекового Форуму Ян Томбінський.

поділитись:
Ян Томбінський: З агресією можна боротися лише правдою - фото 1

На Думку глави Представництва Європейського Союзу в Україні в 2012-16 роках, з агресією можна боротися лише правдою.

«З агресією можна боротися лише правдою та справжніми цінностями, цінностями кожної людини. Ми повинні запропонувати кожній людині простір, в якому вона зможе розвивати свій потенціал якнайкраще і жити у свободі. І це якнайкращий спосіб протистояти цій ідеї нової «Ялти», – наголосив Посол.

Він підкреслив, що Європа зараз проходить часи численних криз. Багато хто схильний віддати частину своєї свободи взамін за певний страховий поліс безпеки і миру. Все це спричиняє певні тенденції ізоляціонізму і авторитаризму, коли вам нібито пропонують щось, що дасть вам психологічний комфорт.

«Ми повинні боротися з такими тенденціями. Необхідно повернути вектор від минулого до майбутнього», – сказав Ян Томбінський.

У спеціальній онлайн дискусії Київського Безпекового Форуму «Війна, яка триває: трагедія та уроки Другої Світової війни у новій реальності» взяли участь Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав; шостий Президент Латвійської Республіки пані Вайра Віке-Фрейберґа; батько відновленої незалежності Литви, перший Голова незалежного сейму Литви Пан Вітаутас Ландсберґіс; польський і європейський дипломат, глава Представництва Європейського Союзу в Україні в 2012-16 роках пан Ян Томбінський; Прем’єр-міністр України у 2014-16 роках, засновник Фонду «Відкрий Україну» Арсеній Яценюк. Модератор дискусії – Данило Лубківський, заступник Міністра закордонних справ України у 2014 році.
Київський Безпековий Форум – провідний міжнародний форум України з обговорення проблем миру і безпеки. Заснований Фондом Арсенія Яценюка «Відкрий Україну» у 2007 році.