18:35, 09.10.2019

Єдиний на Донеччині ляльковий театр може залишитися без приміщення

Єдиний на Донеччині ляльковий театр може залишитися без приміщення 09.10.2019

поділитись:
Єдиний на Донеччині ляльковий театр може залишитися без приміщення - фото 1

Власник будівлі підвищив вартість оренди, а згодом і зовсім - знайшов покупців. Яку альтернативу пропонують чиновники і чи не опиняться артисти на вулиці?

Ще у 90-х у Маріуполі працював ляльковий театр. Згодом - там сталася пожежа. Адміністрації та артистам довелося переїхати. Тепер заклад знову може залишитися без місця для репетицій і спектаклів.

Папуга - улюблений персонаж Михайла. Хлопець працює тут актором протягом чотирьох років. Новина про можливий переїзд, його засмутила. Але вирішив - треба щось робити.

«Думать над новыми проектами, думать над еще одним источником заработка. И вообще стали стучаться во все двери. То есть не сидеть на месте, что-то делать. Чтобы, нам помогли» - каже актор.

Зараз актори працюють у двоповерховій будівлі в центрі міста. На першому - хол та ігрова. На другому - гримерні, сцена та зала. Нещодавно, власник приміщення заявив: вартість оренди хоче збільшити втричі. Для театру нова сума непосильна. У приміщенні, до того ж, вчаться театральному мистецву діти.

«В первой театральной школе у нас занимается порядка 80-ти детей. Они занимаются хореографией, сценическим движением, сценической речью, вокалом и непосредственно самим актерским мастерством. Я не знаю и не понимаю куда нам идти» - каже директорка маріупольського театру ляльок Ірина Руденко.

По допомогу театрали звернулися до профільного департаменту. Там запевнили - вихід уже шукають. Навіть запропонували два приміщення для переїзду.

«Дворец культуры Чайка, мы это проговаривали и Дворец культуры "Молодежный" - он находится в центре города. Мы готовы помочь театру кукол, в том формате, в котором можем помочь. Мы понимаем, что их нужно сохранить и дать возможность работать дальше» - запевнила директорка департаменту культурно-громадського розвитку Діана Трима.

Для того, щоб визначитися, яке приміщення підходить, у театра ляльок є ще тиждень.