19:20, 28.04.2020

Єдиний сквер мікрорайону Східного «Надія» - знову забудовують

На "гарячу лінію" нашого телеканалу звернулися жителі "Східного". Вони проти встановлення магазинів на місці зеленого майданчика. Два роки тому будівництво зупинили. Але сьогодні підрядники знову стали до роботи.

поділитись:
Єдиний сквер мікрорайону Східного «Надія» - знову забудовують - фото 1

 

Попри карантин, чимало людей зібралися біля скверу "Надія". Серед них - з десяток правоохоронців. Але будівництво не зупиняють.

Будівництво відновили сьогодні о дев'ятій ранку, розповідає пані Ніна. Жінка проти нових магазинів. Тому, аби завадити підрядникам, зібрала людей.

«Культурно підійшла. Питаю - хто ви такі, що ви тут робите. Мовчать. Всі мовчать. Я подзвонила Очеретину, я зателефонувала своїм людям, активістам, з якими ми тут боремося», - каже жителька мікрорайону Ніна Родіонова.

Це - єдиний сквер на весь мікрорайон. Встановити торгові об'єкти тут мали ще на початку 2018. Місцеві обурювалися, що приватники хочуть відкрити «наливайку». Люди збирали підписи проти забудови, ходили на засідання виконкому.

Тоді будівництво зупинили. Територію доглядали активісти. До карантину тут грали діти, на лавках відпочивали пенсіонери. У міськраді мали виділити інше місце. Але підприємниця була проти. Адже цю ділянку вона орендувала на 10 років.

«Документи всі легальні, все офіційні. Як би без них ми б не могли почати роботу?», - каже підприємиця.

Але документів не достатньо, стверджують у міськраді. Без дозволу від профільного департаменту - будівництво заборонене.

«Якщо ви орендуєте землю, це не означає, ви можете там побудувати все що завгодно. Є будівельні норми і є державно-архітектурний контроль, який повинен сказати, можна це будувати чи ні. Повинен бути проект, затверджений, що пройшов експертизу», - зазначив заступник міського голови Сергій Захаров.

Тому пообіді підрядники прибрали будівельні матеріали та пішли зі скверу.