15:21, 23.01.2020

Європа має стати першим кліматично нейтральним континентом

Тобто – чистим від парникових газів. Для цього – за словами очільниці єврокомісії – варто розвивати зелену енергетику.

поділитись:
Європа має стати першим кліматично нейтральним континентом - фото 1

Австралія у вогні. Дотла згоріло 8 мільйонів гектарів. Це майже площа Запорізької, Дніпропетровської та Полтавської областей - разом. І лихо не прийшло саме – за пожежами Австралію накрили ще й повені. У Венеції на зміну повеням прийшла засуха. В Україні аномально тепла зима. Ще й ні снігу, ні дощу. Час діяти, - вирішили чиновники ЄС

"Увесь світ потребує чистих технологій та нових рішень, тому що всі ми будемо однаково стикатися з дефіцитом палива. І для Європи бачимо можливість. Це і наш альянс сонячних батарей, і розумні мережі, і зелена енергія водню, чиста сталь, декарбонізований газ. Але немає сенсу скорочувати викиди вдома, якщо за кордоном їх кількість зростає - зазначає і принц Чарльз. Природа і її захист має стати центром нашої уваги" - каже президентка Європейської комісії Урсула Фон Дер Ляєн.

 

"У відновлюваній енергетиці - ми бачимо здешевлення енергії вітру, сонця. Ми швидко наближаємося до часу, коли використання віновлюваних джерел стане дешевшим, ніж викопних видів палива" – акцентує принц Чарльз.

Україна – за темпами будівництва станцій зеленої енергетики – серед лідерів у Європі.

"К сожалению, сегодня все замерло потому что начался разговор о ретроспективных изменениях или изменениях, по проектах которые там строятся и так далее. Вот здесь эта неопределённость не позволяет развивать дальше нашу зелёную генерацию", - каже генеральний директор ДТЕК Максим Тімченко.

Але подальший розвиток зеленої енергетики в Україні – під загрозою. У цьому учасники міжнародного форуму в Давосі – звинуватили чиновників, які пробують змінити правила гри. Зелений тариф – головний стимул для інвесторів! - в Україні намагаються знизити. А він мав би діяти ще 10 років, аби підприємці змогли повернути кредити, взяті на будівництво.

"Великі інвестори запевняють, що запустять свої станції через 2-3 роки, і це забезпечить зростання для України. Але ж нова влада каже, мені все одно, що робив попередній уряд. Ми збираємось усе змінити. І це дуже велика помилка. Ми послабимо прихильність інвесторів. Уже зараз вони кажуть – якщо нам тут не раді, то чому ми маємо вкладати гроші в Україну?" – каже керівний партнер IVEAGHOUSE CAPITAL INVESTMENT ADVISORS Йохан Бастін.

Дехто з інвесторів уже заморозив свої проєкти в Україні. Вони зацікавлені не лише у швидкому прибутоку, а і в стабільних умовах роботи.