14:05, 07.05.2019

Європейський банк реконструкції та розвитку надасть Маріуполю 18 млн євро на розвиток транспортної інфрастурктури

Європейський банк реконструкції та розвитку надасть Маріуполю 18 млн євро на розвиток транспортної інфрастурктури 07.05.2019

поділитись:
Європейський банк реконструкції та розвитку надасть Маріуполю 18 млн євро на розвиток транспортної інфрастурктури - фото 1

Сьогодні у Києві міський голова Маріуполя Вадим Бойченко та заступник Голови ЄБРР в Україні Марина Петров підписали Договору гарантії та Меморандуму про порозуміння щодо програми «Зелені міста» між Маріупольською міською радою та Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР).

Договір гарантії – це документ, який надає змогу придбати 72 нових тролейбуси, провести реконструкцію депо та контактної мережі по одному з центральних проспектів Маріуполя. Придбання нового транспорту є частиною стратегії розвитку транспортної інфраструктури міста. Кошти будуть надані комунальному підприємству «Маріупольське трамвайно-тролейбусне управління». Загальний обсяг інвестицій – 18 млн євро. 15 млн – кредитні кошти, а 3 млн – грантові. Згідно договору, Маріупольська міська рада виступає гарантом по кредитним забов’язанням МТТУ перед ЄБРР.


«За три роки муніципальний парк Маріуполя поповнився 113 одинцями транспорту. Вулицями міста курсують комфортабельні тролейбуси, трамваї та автобуси. Транспорт – одна з ключових проблем, яка турбує маріупольців. Тому наше першочергове завдання – розвиток транспортної інфраструктури», - підкреслив Вадим Бойченко.


Програма банку «Зелені міста» передбачає допомогу у розвитку «зеленого» планування міст та інвестицій в інфраструктуру, необхідних для реагування на виклики у сфері міської екологічної інфраструктури.


«Місто Маріуполь 25 місто, яке приєднується до програми «Зелені міста», - зазначила Марина Петров.


Згідно з Меморандумом, Організація економічного співробітництва та розвитку разом з Міжнародною радою місцевих природоохоронних ініціатив розроблять методологію програми «Зелені міста». ЄБРР буде займатися пошуком грантового фінансування для покриття вартості послуг експертів та консультацій, які допомагатимуть Маріуполю розробляти План дій «Зелене місто».


Крім того, міська рада та Європейський банк реконструкції та розвитку працюватимуть у підготовці, фінансуванні та реалізації принаймні одного інвестиційного проекту. Першим стане проект модернізації інфраструктури твердих побутових відходів. Його мета – рекультивація існуючих полігонів, будівництво нового полігону та заводу переробки ТБО.