12:15, 24 квітня

З квітня в Україні збільшили тарифи на пологи

Також розширили перелік безкоштовних обстежень і аналізів для вагітних. Національна служба здоров’я розробила для них окремий пакет медичних гарантій. За що і скільки тепер платитиме держава?

поділитись:
З квітня в Україні збільшили тарифи на пологи - фото 1

Аліна на 4-му місяці вагітності. Після відвідування жіночої консультації підраховує у скільки їй обыйдеться обов'язкове медичне обстеження.

«У мене аналіз бакпосеви сечи треба 330 здати. І 300 гривень узі. Ми самі платимо. Я зі свого з чоловіком кишені плачу».

УЗД, деякі аналізи крові та сечі, а ще лікування в амбулаторних умовах та стаціонарі - все це має бути безоплатним. Бо від 1 квітня в Україні оновилася програма медичних гарантій. Відтепер «Ведення вагітності в амбулаторних умовах» є окремим пакетом. Його тариф складає 720 гривень у місяць на кожну породіллю. Щоб скористатися цими грошима потрібно, аби ваш медичний заклад мав договір з Національною службою здоров'я.

Збільшився тариф і на надання медичної допомоги під час пологів. З квітня держава сплачуватиме лікарням за пологи не 8 тисяч гривень як раніше, а понад 10.

«Це звичайно краще. Але з огляду на підвищення мінімальної заробітної плати, то це приблизно компенсує тільки підвищення мінімальної заробітної плати співробітникам. Медикаменти ми забезпечуємо всі в межах національного списку медикаментів. І ускладнені пологи, і знеболювання пологів, в тому числі епідуральна анестезія - все це є, все це доступно», - каже завідувач пологового відділення Обласного перинатального центру Михайло Кравченко.

І за кесарів розтин, і за фізіологічні пологи держава платить лікарням однаково. Перелік безкоштовних медикаментів та аналізів є на сайті НСЗУ. Там же можете залишити і скаргу, якщо розумієте, що з вас вимагають гроші за безоплатні послуги.