20:55, 30 червня

За час карантину маріупольські школярі підвищили свої екологічні знання

Попри карантин маріупольські школярі займалися вивченням довкілля та брали участь у конкурсах громадської спілки "Зелений Центр Метінвест". Переможці отримали подарунки.

поділитись:
За час карантину маріупольські школярі підвищили свої екологічні знання - фото 1

Створювали прикраси з картону, малювали комікси про лікарські рослини та вирощували корисні трави на підвіконні.

 

За словами координаторів програми "Зелений паросток", цього сезону найпопулярнішим конкурсом серед школярів став "Еко-мода". Учасники створювали одяг і прикраси з вторсировини. Так, у семикласниці Яни з'явилося нове плаття. З картонних коробок.

«Робили два дні. Спочатку спідницю, потім верх, пояс і бантик», - розповідає дівчина.

А ще - всі вели щоденники лікарських рослин, малювали комікси та створювали власні еко-проєкти.

«Діти самі розробляли і еко-проекти, які можу здійснити і реалізувати на території шкільної і залучити інших учасників», - каже координаторка програми "Зелений Паросток" Наталя Єрмоленко.

Цієї весни вперше працювали онлайн. Аби під час карантину заохотити учасників, у програмі "Зелений паросток" змінили правила.

«Будь-яка школа, будь-який клас, будь-який учень міг вибрати той конкурс, в якому він вважав за потрібне взяти участь», - зазначає директорка Міського центру позашкільної роботи Людмила Балабан.

Учні, які брали участь у конкурсах уперше, обов'язково повернуться, певен Дмитро. Він у клубі вже шість років.

«У нас були дебати, присвячені шкоді поліетилену. І після них я практично відмовився від нього і тепер використовую тільки еко-сумки», - розповів учасник Дмитро Сміщук.

Найактивніших конкурсантів нагородили призами від Групи Метінвест.

«Якщо це, скажімо, щоденник дослідника, то це, природно, рослини, якщо ми даємо приз горщик, то в ньому теж можна виростити в майбутньому рослина, а хлопці знають, як це зробити навіть з насіння», - розповіла координаторка громадської спілки "Зелений Центр Метінвест" Вікторія Кошманова.

 

«Щоб підтримати молоде покоління, заохотити подарунками від Групи Метінвест і дати розуміння, що нам не байдуже ось це відношення до живої природи», - зазначила Лілія Будревич, начальниця відділу охорони навколишнього середовища комбінату "Азовсталь".

Після карантину школярам пообіцяли екскурсію на металургійний комбінаті Азовсталь, де і покажуть роботу справжніх екологів.