20:15, 12 червня

За час карантину меткомбінат "Азовсталь" розширив асортимент виробництва

13 нових видів продукції  і все це під час карантину. На металургійному комбінаті "Азовсталь" Групи Метінвест робота не припиняється.

поділитись:
За час карантину меткомбінат "Азовсталь" розширив асортимент виробництва - фото 1

Цех механічних випробовувань комбінату "Азовсталь". Тут обробляють усі марки сталі. Проби відбирають у товстолистовому цеху.

«Підготовка зразків для випробувань починається з механічного обладнання. У нас є різні види верстатів - це фрезерні, токарні, пласко, які доводять зразок до його потрібного виду для проведення випробувань», - розповідає начальниця лабораторії цеху механічних випробовувань комбінату "Азовсталь" Ірина Неліпа.

А вже у лабораторії фізико-механічних випробовування зразки тестують на необхідному обладнанні.

«На розтягнення ми відчуваємо зразки як плоскі, так і циліндричні. Після цього у нас відбувається випробування, після того, як ми ввели всі дані необхідні, ми натискаємо старт і зразок йде на розтягнення», - каже лаборантка фізико-механічних випробовувань зразків комбінату "Азовсталь" Христина Тимофеєва.

А це вже склад готових виробів, які пройшли весь технологічний цикл. У товстолистовому цеху за час карантину освоїли 11 нових видів продукції. 6 із них розробили для Румунії. А для замовника із Саудівської Аравії виробили металопрокат із посиленими вимогами до якості поверхні. Це листи з однієї марки сталі з різними вимогами - гарячекатані, нормалізовані та з додатковими випробуваннями на ударну в'язкість.

«Комбінат і цех товстолистовий в цілому працює для того, щоб забезпечити вимоги замовника ну і відповідно розширювати свої ринкові можливості, скажімо так. Відповідно, чим більше видів продукції ми освоюємо, тим ширше для нас стає ринок збуту. Ну і чим якісніше продукція, тим, відповідно, комбінату і компанії в цілому ми зможемо принести додатково матеріальний прибуток», - зазначає Сергій Очеретін, начальник технологічного бюро товстолистового цеху комбінату "Азовсталь".

Також два нових види продукції освоїли в конвертерному цеху. Для замовника із Словакії виробили пробну партію слябів зі збільшеним вмістом кремнію в складі та меншим рівнем неметалічних включень.