12:35, 18 листопада

За часи карантину без роботи залишилися близько півтора мільйона українців

Наслідки коронакризи підрахували у Державній службі статистики. Це дані на вересень. Та безробітних може побільшати,- прогнозують фахівці. Усе через те, що люди відмовляються імунізуватися, а тому вимушені звільнятися. Як пандемія змінює український ринок праці?

поділитись:
За часи карантину без роботи залишилися близько півтора мільйона українців - фото 1

Наталія прийшла з сином до центру зайнятості. Ігорю - 25. Він за спеціальністю маляр-штукатур. Знайти роботу вирішив одразу після закінчення училища, та досі не працевлаштувався. Має ваду слуху. Шукали вакансії й через інтернет: заповнювали анкети, але відповіді не отримали.
Скоротили і 34-річного Дмитра.

«Найти работу по специальности тяжело. Много уехало, много проблем в бизнесе, уже с опаской людей принимают, в основном почему идут сокращения, не нуждаться, а сокращают свои расходы», - каже чоловік.

Із цим погоджується пані Наталія. Вона підприємниця. Каже: грошей ледь вистачає на оплату оренди. Вважає: збитки рахує, зокрема, й через те, що деякі українці не хочуть імунізуватися.

«Затраты конечно убытки очень большие идут. Нет ни дохода, ни способности. Я так понимаю, что люди даже после красной зоны, наверное, многие закроются», - каже підприємниця.

За даними спеціалістів, у Сєвєродонецьку нині майже 300 відкритих вакансій. А на обліку стоять чи не втричі більше осіб. Роботу їм пропонують різну: вантажник, підсобник, економіст, бухгалтер. А ще шукають працівників у сферу торгівлі, харчування та будівництва.

«Рівень заробітної плати на цих вакансіях варіюється від мінімальної заробітної плати - 6000 гривень, до 20000 гривень», - каже заступниця директора Сєвєродонецького центру зайнятості Ольга Вакуленко.

Бракує й медиків. А ті, хто залишився, працює на межі. Знайти місце навіть в умовах "коронакризи" - можна. Головне, радять психологи, ретельно підготуватися до співбесіди. Треба бути спокійним та впевненим, а ще - одразу обговорювати усі деталі можливого співробітництва. Перш за все, буди впевненими у собі та відкритим до нових викликів.