19:45, 06 серпня

За минулу добу на Донеччині сталося 19 пожеж

За інформацією рятувальників вогнем було знищено 18,51 га стерні. Аби бути готовими до будь-якого розвитку події вогнеборці регулярно проводять навчання.

поділитись:
За минулу добу на Донеччині сталося 19 пожеж - фото 1

Щороку сезон збору врожаю на полях Донеччини не обходиться без займань. Серед причин - кинуті недопалки та навмисні підпали. Проте часто вогонь з'являється й через несправність сільськогосподарської техніки.

«Двигатель, перегрев. Выхлопная труба, искра из выхлопной трубы вылетает. Погода жаркая, сухая стерня. Происходит загорание», - каже працівник аграрного підприємства Сергій Осадчий.

Аби такого не сталося, рятувальники разом з аграріями провели тренування. Мовляв, щоб загасити пожежу, слід діяти швидко та рішуче. Бо на полі вогонь розповсюджується миттєво.

«Насамперед це суха погода та сильний вітер. При сильному вітрі швидкість поширення вогню по полю становить декілька десятків метрів за секунду. Близько 10 хвилин - і цього поля може не існувати», - каже заступник начальника управління ДСНС у Донецькій області Григорій Романський.

За словами надзвичайників, від початку року на Донеччині вже сталося двадцять сім пожеж. 22 з них - це пожежі стерні вже на прибраних полях. Та 5 пожеж безпосередньо на ще не прибраних полях.
Рятувальники побоюються, останній місяць літа може додати роботи, бо очікується спека.