11:03, 30.11.2019

За оцінками експертів в Україні чверть мільйона ВІЛ-інфікованих

За оцінками експертів в Україні чверть мільйона ВІЛ-інфікованих 30.11.2019

поділитись:
За оцінками експертів в Україні чверть мільйона ВІЛ-інфікованих - фото 1

Здати кров можна в будь-якому медзакладі. Окрім того, у Маріуполі віднедавна з'явились спеціальні апарати у кількох аптеках.

Ігор дізнався про свій діагноз 17 років тому. В нього - ВІЛ. Бо свого часу вживав наркотики. В центрі боротьби зі СНІДом - отримує потрібні ліки. Медицина зараз робить дива, каже чоловік. Головне вести здоровий спосіб життя.
"Почав приймати терапію, я п'ю її ось уже 9 років і як би у мене аналізи щас як у здорової людини. Люди кожен день їдять, ну кожен день ти їси по одній таблетці і нічого страшного. У мене дружина ВІЛ-інфікована, я ВІЛ-інфікований і народилась абсолютно здорова дитина, це не проблема."

Дар'я - медсестра. Працює в цьому центрі. Тож знає, як важливо вчасно перевіритися. Вона і сама робить експрес-аналіз на ВІЛ - кожні три місяці.

"Дряпалася багато разів і наколюють. Мало які ну ситуації всюди бувають. Партнери так само саме статеві можуть бути, незахищені статеві контакти".

Точність такого тесту - 99 відсотків. Однак є ще більш розгорнутий аналіз. Здати кров можна в будь-якому медзакладі. Окрім того, у Маріуполі віднедавна з'явились спеціальні апарати у кількох аптеках. Тут можна безкоштовно отримати експрес-тест на ВІЛ або презервативи. Тож медики закликають: знайдіть час, аби перевіритися. А тих, хто знає про свій діагноз - просять лікуватися.