15:38, 29.10.2019

За перевезення дітей в автомобілі без автокрісла маріупольці заплатять штраф

За перевезення дітей в автомобілі без автокрісла маріупольці заплатять штраф 29.10.2019

поділитись:
За перевезення дітей в автомобілі без автокрісла маріупольці заплатять штраф - фото 1

В Україні запровадили штрафи від 510 до 850 гривень за порушення правил перевезення дітей. За це рішення проголосувало 332 народних депутати.

Позафракційний депутат Дмитро Шпенов під час представлення проєкту зазначив, що за це порушення законом встановлюється адміністративна відповідальність.

«За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, використання дитячих автомобільних крісел знижує ризик отримання травм в ДТП на 70%, а смертності - на 54%», - зазначив Дмитро.

За порушення правил перевезення дітей встановлюється штраф у розмірі 510 грн, за повторне правопорушення - 850 грн.

"У правилах дорожнього руху визначено, що забороняється перевозити дітей, зріст яких менше 145 см, або тих, що не досягли 12-річного віку, у транспортних засобах, обладнаних ременями безпеки, без використання спеціальних засобів, що дають змогу пристебнути дитину за допомогою ременів безпеки, передбачених конструкцією цього транспортного засобу; дітей до 16-річного віку в кузові будь-якого вантажного автомобіля; організовані групи дітей у темну пору доби", – ідеться в пояснювальній записці до документа.

Варто зазначити, що за недотримання правил безпечного перевезення дітей у Німеччині порушники платять штраф у розмірі 60 євро, Чехії – 78 євро, Польщі – 35 євро.