18:50, 14 лютого

За п'ять років у Маріуполі залишиться 20% будинків які не вступили до ОСББ - Бойченко

Сам Вадим Бойченко теж є співвласником багатоквартирного будинку. Проте запевняє: його сусіди беруть участь у проєктах на загальних умовах. Чи справді так?

поділитись:
За п'ять років у Маріуполі залишиться 20% будинків які не вступили до ОСББ - Бойченко - фото 1

Одна з маріупольських багатоповерхівок. Пофарбовані піддашки, пластикові вікна, доглянута територія. Зараз так виглядає понад вісімсот місцевих будинків. Проте сюди ми приїхали навмисно. Адже тут мешкає Вадим Бойченко. Сусіди згадують, ОСББ створили три рОки томУ. Не приховують, проблем було купа.

"Мешканці не всіх під'їздів, але другого під'їзду дев'ятих поверхів виходили з ліфта з парасольками, ось так протікав дах і вода доходила до другого поверху".

Тож, насамперед, взялися за покрівлю. Проте, коли пішов дощ, квартиру мера - почало затоплювати.

"Дзвінок мені, я бігом сюди. Тут я забігаю - мер Вадим Сергійович черпає воду все тече, дощ іде, все тече, Вадим Сергійович допомагає, водичка і у нього, і сусідів. Це історія яка була. Звичайно і не смішно, і так сталось" - згадує Сергій Вовк, голова ОСББ.

Потім - облаштували прибудинкову територію: встановили лавки, нову альтанку, тренажери та гойдалки. Замінили вікна та оновили освітлення.

"Збираємся опалення міняти по квартирах і підвал. Ремонт робити в підвалі, в під'їздах чисто, самі наводимо порядок підтримуємо".

Сусіди запевняють, участь у міні проєктах та програмах вони беруть на загальних умовах. Переваг - жодних. Проте деякі правила міський голова таки порушує.

" Я не ходжу на збори, зізнаюсь" - каже Вадим Бойченко.

Нині в Маріуполі створили понад вісімсот ОСМД. Програма підтримки діятиме і надалі, запевнє мер.


"Це буде наступний етап розвитку міста, який реально дозволить знизити рівень платіжок конкретної сім'ї, конкретної квартири і тд. Тобто точно будемо підтримувати, точно фінансування і ресурсів вистачає".

На думку Вадима Бойченка, за п'ять років до ОСББ може долучитися понад вісімдесят відсотків будинків.