18:45, 05.08.2019

За сміття повз урни хочуть штрафувати

За сміття повз урни хочуть штрафувати 05.08.2019

поділитись:
За сміття повз урни хочуть штрафувати - фото 1

За забруднення вулиць можуть підвищити міру покарання. Проєкт закону розробили в Міністерстві екології та природних ресурсів. У Кабміні планують знову подати документ на розгляд нової Ради восени. Чи підтримують маріупольці збільшення штрафів і чи вірять, що це вирішить проблему?


Марія Семенівна працювала прибиральницею майже 10 років. Жінка каже, це дуже тяжка праця. І її ніхто не цінує. Засмучує, коли тільки навела лад, а люди знову кидають сміття. Вважає, фінансове покарання буде корисним. Деякі маріупольці теж підтримують бажання влади підвищити штрафи. Адже прохання та навіть зауваження - люди часто ігнорують.


За порядок і чистоту вулиць міста відповідають працівники Зеленбуду, розповідають у муніципалітеті. На їх балансі - майже дві тисячі урн. Їх мають прибирати два-три рази на добу. Проте люди смітять і на вулицях, і газонах. Комунальники наголошують - штрафи впливатимуть на людей, коли ті засвоять, що покарання неминуче. Проте не зовсім зрозуміло, хто саме буде стежити за виконанням цього закону.


У світі матеріальне покарання має силу. Так, у Сінгапурі за забруднення вулиць штраф - приблизно шістсот п'ятдесят доларів. Завдяки цьому країна має статус найчистішої на планеті.