19:00, 11.10.2019

За якісною освітою - до маріупольських вишів

Програмісти, біоінженери, поліцейські, судноводії та художники. І це - не всі спеціальності, за якими можна отримати диплом у Маріуполі. Та що більше до вподоби молоді - вчитися подалі від дому чи здобувати освіту в рідному місті?

поділитись:
За якісною освітою - до маріупольських вишів - фото 1


Микита - маріуполець. Каже, бути правоохоронцем захотів ще в дев'ятому класі. Тоді донецький виш уже переїхав до нашого міста. Хлопець у виборі не сумнівався.

«Вирішив для себе залишитись в рідному місті та привезти саме його до должного порядку. Саме я для себе обрав превентивну діяльність. І буду більше як патрульним та участковим».

Порядок потрібен не тільки на вулицях, а й в ґаджетах - вважає третьокурсник Ігор. Тому він обрав спеціальність "кібербезпека". Навчається в Маріупольському державному університеті. Хлопець розповідає, з технікою на "ти". Має навички програмування та знає, як зібрати пристрій з нуля. Вперше за комп'ютер сів у 10 років.

«Отделен там монитор, клавиатура, мышка, то есть простая сборка. Со временем да, я уже учился собирать полностью - процессор, устанавливать на материнскую плату. Точно знал, что пойду в IT-сферу. По окончанию, хотелось бы остаться здесь, в городе, и работать в этом направлении».

У тому, що без роботи в нашому місті не залишиться, - хлопець впевнений стовідсотково. Такої ж думки і студенти-біоінженери. Всього за цією спеціальністю в Україні готують в одинадцяти вишах. Серед них і наш Приазовський державний університет. Третьокурсниця Марія розповідає, вони - це майбутні інженери, медики та навіть айтішники. На парах займаються в лабораторіях. Вивчають латину, анатомію та фізику.

«У нас здесь все необычно! Все ново, как нам, так и всем, кто приходит к нам. Потому что мы изучаем от латыни, до программирования. Мы работаем как с компьютером, так и с оборудованием».

Із початком воєнних дій у нашому місті відкрилися виши-переселенці. Також нещодавно свої двері відчинила філія Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури. Загалом, у Маріуполі 9 закладів, де можна здобути вищу освіту. І при цьому залишитися з батьками і шкільними друзями.