18:10, 09.10.2019

«Заборонити імпорт електричної енергії з Росії, який став можливим завдяки народному депутату України Андрію Герусу»

«Заборонити імпорт електричної енергії з Росії, який став можливим завдяки народному депутату України Андрію Герусу» 09.10.2019

поділитись:
«Заборонити імпорт електричної енергії з Росії, який став можливим завдяки народному депутату України Андрію Герусу» - фото 1

Така петиція з’явилася на сайті Президента. Автор – Енергетичний експерт Олександр Трохимець.

«Що стосується правки Геруса на мою думку, як юриста, вона була внесена з грубим порушеннями не тільки регламенту, як процедури, а і тих домовленостей, які Україна вистраждала і зараз відстоює в угоді Україна-ЄС» - каже автор петиції.

Ту саму поправку вніс Андрій Герус - голова профільного парламентського комітету - майже вночі. До законопроєкту про використання ядерної енергії.

«Зненацька в ніч перед розглядом в сесійній залі вже цього законопроекту в другому читанні якимось чином голова комітету пан Герус вніс поправку. І власне пролобіював купівлю дешевшої електроенергії з Російської Федерації саме компанією Ігоря Коломойського» - зазначає народний депутат Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Перші 100 МВт з-за порєбріка купила компанія «Юнайтед Енерджи». Вона з групи "Приват" - інформує онлайн-портал юросіб України Ю-Контрол. Що гроші ПРИВАТ-ного підприємства пішли до країни-агресора сам пан Герус заперечує.

«Двосторонні контракти не працюють, навіть технічно ніхто би не встиг домовитися» - каже Герус.

Тим часом в Укренерго підтвердили: електроенергію з Росії за двосторонніми контрактами, дійсно, імпортують. Співпраця з країнами, що не входять до Європейського енергетичного товариства, відновлена. Підтверджує це і Президент Білорусі.

«Серъезные предпосылки для взаимовыгодного сотрудничества создаёт открытие украинского рынка электроэнергии, мы уже заключили ряд коммерческих контрактов на её поставки в Украину, а с запуском Белорусской АЭС в 20-м году, нам будет очень интересен опыт работы украинской атомной энергетики» - каже президент Білорусі Олександр Лукашенко.
«Российская федерация строит на территории Белоруси Островецкую атомную электростанцию, она запустится в следующем году. Российская Федерация предпринимала попытки найти рынки сбыта в Польше, Литве. Литва приняла закон что Оостровецкая АЭС представляет угрозу национальной безопасности. Поляки тоже отказались И вдруг тут приходим мы! Ну где логика вообще? Это угроза енергетической и национальной безопасности» - впевнена медіадиректор асоціації "Український ядерний форум Ольга Кошарна.

Енерго-капітуляція, - так експерти охрестили ідею купувати російське. Чи не єдиним виходом вважають - втручання Президента. Підписанти петиції просять подати до Верховної Ради невідкладний законопроєкт, який заборонить комерційний імпорт електроенергії з Росії. Надто небезпечно віддавати енергетичний важіль у руки Кремля.