18:46, 13 липня

Зачіска "під нуль" для домашніх улюбленців - порятунок від спеки

Аби вберегти тварин від спеки, власники собак і кішок беруться за ножиці. Та чи можна самостійно підстригти чотирилапого і яку зачіску фахівці вважають найкомфортнішою?

поділитись:
Зачіска "під нуль" для домашніх улюбленців - порятунок від спеки - фото 1

На прогулянці - енергійна та життєрадісна Марго. Собака породи цвершнауцер. Маленька подружка в Євгенії з'явилася два роки тому. Не тільки через спеку.

Зачіска 'під нуль' для домашніх улюбленців - порятунок від спеки - фото 21966

 

Регулярна стрижка - вимога цієї породи, каже Євгенія. Зачіску свого чотирилапого дівчина оновлює щотри місяці. Але не сама. Звертається до спеціаліста.

«Майстер стриже під машинку. Ножицями вистригає брови, броду. До літа, як правило, намагаюся трохи коротше. Взимку, в принципі, можна трошки і довше зробити. Знову ж можна щось надіти, якщо зима буде холодна», - розповідає власниця собаки.

Влітку трішки коротша зачіска і в Теді. Йорк - постійний клієнт грумера Людмили. Жінка працює разом із помічницею. Говорить, влітку сеанси розписані на місяць уперед. Приходять і старі знайомі, і нові відвідувачі.

«Вмовляємо, заспокоюємо. Ми знаходимо підхід до тварин».

Фахівці розповідають, маленьких улюбленців серед відвідувачів - найбільше. Бо їм потрібен догляд. А ось великих собак "під нуль" не стрижуть. Бо це може нашкодити здоров'ю тварини.

«Лайки, самоїди, хаскі - цим не можна. Вважається, шерсть вона при холоді їх захищає і при спеці теж. Шерсть пошкодити це одне, але можете і шкіру зачепити», - наголошує грумер Людмила Мельник.

І ще радять власникам не займатися зачіскою самостійно. А вдома, улюбленців треба вичісувати. Як часто - залежить від шерсті. Але після прогулянок ця процедура - обов'язкова.