19:00, 09.08.2019

Завдяки формулі "Ротердам +" державні підприємства, що добувають вугілля, змогли продавати його за ринковими цінами

Завдяки формулі "Ротердам +" державні підприємства, що добувають вугілля, змогли продавати його за ринковими цінами 09.08.2019

поділитись:
Завдяки формулі "Ротердам +" державні підприємства, що добувають вугілля, змогли продавати його за ринковими цінами - фото 1

Собівартість вугілля з державних копалень надто висока. Все через застаріле обладннаня. А грошей на оновлення устаткування в гірничих підприємств немає... Завдяки формулі "Ротердам +" шахтарі державних копалень могли заробити собі хоча б на зарплатню. Та в Україні є підприємства, яким вища ціна на вугілля невигідна.


Експерти кажуть, вони завжди прагнули отримати пільговий тариф на електроенергію та використовували всі методи, щоб українське вугілля шахтарі продавали задарма. Бо від ціни вугілля залежить ціна й на електроенергію.


Тому весь час існування формули «Роттердам+» інспірувалися розслідування щодо її обҐрунтованості. Суди двічі приймали рішення про законність та обґрунтованість «Роттердам+».


З 1 липня цього року, коли в Україні запрацював новий ринок електроенергії, формула «Роттердам+» вже не працює. Це ринок європейського зразка. Для населення електроенергія не подорожчала. Уряд ухвалив рішення, завдяки яким ми платимо за світло за низькими цінами. До речі, електроенергія в Україні була і залишається найдешевшою в Європі.


«Ціни для населення залишаються саме в тих межах, які були до введення цього ринку - в нормі постанови до 31 грудня 2020 року ця ціна є незмінною» - заявив Ігор Насалик Міністр енергетики та вугільної промисловості України.


Ситуацію прокоментувала і адвокат екс-голови нацкомісії з комунальних послуг Ірина Одинець.


«Я думаю, що оскільки в нас президент дав прокурору САП Холодницькому 3 місяці та Ситнику на те, що показати результати своєї роботи, то пан Ситник та пан Холодницький та їх підлеглі зробили все для того, щоб вкластися в цей час та дійсно показати президенту свою роботу. Мені не відомо про вручення усіх 6 підозр, я особисто знаю про вручення однієї підозри, це одному співробітнику САП, ой ні, одному співробітників НКРЕКП, якому було вручено в нього вдома підозра, а згодом він був викликаний до НАБУ, для отримання клопотання НАБУ про клопотання запобіжного заходу. Підозра абсолютно без підставна, абсолютно не вмотивована і ми завтра в суді будемо просити, щоб суд зважав на наші доводи та не обирав запобіжний захід моєму підзахисному. Весь цей час 2.5 роки не лише НАБУ розслідувало цю справу, а і сторона захисту збирала докази, щодо не причетності осіб та не причетності осіб та не порушення чинного законодавства. Зокрема це і рішення судів, які починаючи з 16 року, ще до того як НАБУ порушила кримінальну справу в адміністративному порядку було винесення, оскільки було багато противників цієї формули. Це і експертизи, які в нас є на руках і висновки науково дослідних інститутів, це і висновки інших установ, щодо цієї справи. Також це доводи, доводи про відсутність будь-якого складу злочину. Перш за все, це відсутність складу на кожний аргумент НАБУ в нас є свої аргументи».