19:54, 30.11.2020

Збудувати житло одним кліком. Маріупольські айті-спеціалісти розробили онлайн-конструктор

Завдяки такому конструктору можна самостійно спроєктувати автономний будинок і навіть врахувати, які меблі та де необхідно розставити. Користуватися таким додатком вже хочуть в Естонії та Скандинавських країнах. Чому європейці довірили нашим фахівцям розробку проєкту та чи працюватиме він в Україні?

поділитись:
Збудувати житло одним кліком. Маріупольські айті-спеціалісти розробили онлайн-конструктор - фото 1

Автономний будинок з усіма комунікаціями й інтер'єром від професійних дизайнерів. Таке житло можна буде створити в онлайн-конструкторі, який зробили маріупольські айтішники.

«Вибирає спочатку кількість модулів, тобто відсіків в будинку, потім вибирає дизайн інтер'єру», - розповідає менеджер стартапу Сергій Подобний.

Потім треба лише чекати, коли збудоване житло привезуть замовнику. Сергій розповідає, ідея - естонської компанії з виробництва металоконстукцій. Саме такі автономні будинки популярні в країнах Скандинавії та Балтії. Європейці звернулися до українських фахівців, аби ті розробили програмне забезпечення. Проєктом займається команда з 10 спеціалістів.

«Інкубатор 1991 року, він уже відомий на всю країну і тому багато хто навіть міжнародні компанії звертаються сюди навіть до Маріуполя з пошуком IT-фахівців і проектних менеджерів», - зазначає Сергій Подобний.

Поки в Україні додаток не працюватиме, бо його налаштують для Естонії та сусідніх країн. Та вже незабаром і для українців презентують чимало нових сервісів.

Зі стартапами, які створили в нашому місті, зможе ознайомитися кожен охочий. Під час інвестиційного форуму 11 грудня працюватиме онлайн-експозона. Панельні дискусії та визначення переможців серед порєктів через карантин проведуть також онлайн. Взяти участь у форумі можна за попередньою реєстрацією.

«Навіть якщо ви не айтішник, вам буде цікаво, тому що ми презентуємо 11 нових технологічних проектів. Це онлайн-сервіси, мобільні додатки, сайти, платформи, які були розроблені в нашому місті і після того, як ви відвідаєте форум, ви не зможете сказати, що Маріуполь - не айтішне місто», - зазначила менеджерка з комунікацій центру розвитку стартапів 1991 Маріуполь Марія Кутнякова.

Зокрема, учасникам презентують застосунок для власників собак, сервіс для збереження інформації про життя та місце поховання родичів, онлайн-платформу для пошуку попутників. Над створенням нових додатків і платформ команди працювали протягом п’яти місяців.