15:06, 28.01.2020

Зеленський доручив поставити пам'ятник першому українському космонавту

Великий українець помер два роки тому, а в нього досі ні пам'ятника, ні облаштованої могили

поділитись:
Зеленський доручив поставити пам'ятник першому українському космонавту - фото 1

Першому українському космонавтові Леоніду Каденюку поставлять пам'ятник. Президент Володимир Зеленський вважає, що Україна зобов'язана шанувати своїх героїв. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

"Незважаючи на численні регалії, його характеризують як надзвичайно скромну людину, дуже порядну та чесну. Сигналом для пробудження екіпажу "Колумбії" він обрав Гімн України. Таким чином, "Ще не вмерла України" вперше пролунала в космосі над усією планетою Земля. Він – наша легенда. І сьогодні, 28 січня, йому виповнилося б 69 років", – написав президент.

Зеленський зазначив неприємний момент: майже через два роки після смерті українського космонавта досі немає облаштованої могили і пам'ятника.

"На прощанні з ним у 2018 році були політики найвищого рівня, та за весь цей час держава не спромоглася вирішити питання належного вшанування пам’яті великого українця. Нам має бути за це соромно. Як мені відомо, проект меморіалу існує. Фінансування держава бере на себе, про що ми домовилися з урядом. Ми дуже часто починаємо цінувати своїх героїв лише після того, як вони йдуть від нас. А інколи не цінуємо навіть тоді, коли їх з нами вже немає. Таке ставлення з боку держави потрібно змінювати раз і назавжди", – підкреслив президент.

У 1997-му Каденюк здійснив політ у космос на американському шатлі "Колумбія" (STS-87). У космосі він перебував 15 діб і 16 годин. Він став першим і єдиним громадянином незалежної України, який побував у космосі. Українець помер 28 січня 2018 року.

Джерело: Сьогодні