12:09, 27.01.2020

Зеленського просять скасувати по батькові в Україні

Скасувати документальне та усне використання в Україні по батькові, оскільки обов’язковість його використання є застарілою традицією та порушує права людини - така петиція була зареєстрована на Офіційному сайті Президента України.

поділитись:
Зеленського просять скасувати по батькові в Україні - фото 1
"Пропоную переглянути законодавство з приводу документального та усного використання в Україні по батькові: або відмінити його, або зробити не обов’язковим, або дозволити використання на вибір по батькові або по матері. Використання по батькові є застарілою традицією, що не відповідає сучасності. Багато розвинених країн не використовують в іменах прив’язку до одного з батьків, а натомість використовують друге ім’я або прізвище", - пише авторка петиції Марина Бабенко.

За її словами, використання по батькові порушує права людини.

"У Конституції України в ст. 23 записано, що "Кожна людина має право на вільний розвиток своєї особистості", а в ст. 32 - "Ніхто не може зазнавати втручання в його особисте і сімейне життя". Вважаю обов’язковість використання по батькові втручанням у особисте життя людини, що унеможливлює зробити власний вибір з приводу свого імені. Оскільки людина не завжди має батька, або не завжди бажає носити ім’я батька як складову частину власного імені, то нав’язування використовувати по батькові ставить людину у незручне становище і порушує її права", - додала Марина.

Електронну петицію опублікували на сайті 24 січня. Наразі петицію підписали 307 осіб. Для розгляду вона протягом трьох місяців повинна набрати 25 тис. голосів.