10:20, 07.11.2020

Жителі прифронтового Гнутового з острахом чекають на зиму

Без газу та роботи. Більшість з жителів селища - пенсіонери. Блакитного палива немає, а купити вугілля чи дрова - не по кишені.

поділитись:
Жителі прифронтового Гнутового з острахом чекають на зиму - фото 1

Кожна суха гілка - радість для жителів Гнутового. Збирати дрова для них - єдиний спосіб пережити зиму.
Купити вугілля чи дрова більшість селян не можуть - грошей замало, та і ціни на тверде паливо зросли.

«Зараз вугілля коштує 7 з чимось тисяч тонна, як я можу купити вугілля якщо чоловік мій отримує 2100?», - каже жителька Гнутового Алла Таранущенко.

У сільраді допомогти селянам не можуть. Проблема та сама - немає коштів.

«Ми як би теж дотаційні. Нас город Маріуполь дотує і фінансує. Якби був бюджет ми б з радістю допомогли людям на придбання палива», - розповідає селищний голова Талаківки В'ячеслав Салгалов.

Тож єдиний вихід - ходити і шукати сухостій.

«Там гілочку знайдемо. За над посадкою пройдемося. Пилять теж же забороняють. Там, де сухар валяється, ходимо збираємо», - розповідає житель Гнутового Володимир Кушнарьов.

Є відчайдухи, які по дрова ходять у лісосмуги, що далеко від села. Кожного разу вони ризикують життям, там можна натрапити на нерозірваний снаряд або розтяжку. Але далеко не всі наважуються на такий відчайдушний вчинок.

«Десь розтяжка, де що. Я не побачу бо я сліпуват. А так хто бачить ... треба ходить там, де люди ходили. І там теж, якщо дерево зрубати на колишніх дачах, там вже немає нікого, теж буде штраф», - каже житель Гнутового Володимир Олександров.

Гнутівці сподіваються, що зима не буде надто морозною. А того, що назбирають вистачить, аби пережити холоди і не замерзнути. І дров вистачить, аби пережити морози.