15:30, 15.04.2020

Жителька Маріуполя не може отримати свідоцтво про народження дитини. Чому?

Без соціальних виплат та медичного обслуговування. Жителька Маріуполя не може отримати свідоцтво про народження дитини. У РАЦСах - відмовляють. Вимагають, аби приїхав батько немовляти. Проте чоловік не може дістатися міста через карантин. Що робити в такому разі?

поділитись:
Жителька Маріуполя не може отримати свідоцтво про народження дитини. Чому? - фото 1

 

Доньці Наталі майже 4 місяці. Але в немовляти й досі немає свідоцтва про народження. До РАЦСів, спочатку до одного, а потім і до іншого, дівчина зверталася ще в січні. Проте там - відмовили. Мовляв через те, що в Наталі з її чоловіком - прізвища різні. Потрібна його присутність. Та приїхати він поки не може, бо працює за кордоном. Тому в установі попросили надати довіреність. Де б чоловік погоджувався з тим, що дитині дадуть його прізвище.

«Єдине, що він зміг зробити - написати довіреність. Запевнити її у капітана. І капітан відправив факс. Поїхала в компанію його, там мені поставили друку. Одну поставила сама компанія, ще одну - поставив нотаріус. З цими паперами їжу в ЗАГС, там нам сказали потрібен оригінал», - розповідає Наталя Мнацаканян.

Саме у квітні чоловік мав повернутися додому. Та тепер, через карантин, коли приїде, не знає. Тим часом Наталя зіткнулася й з іншими проблемами, бо не може без свідоцтва отримати соціальну допомогу.

«Ні на отримання допомоги, ні на відвідування лікарів, вузьких фахівців. Спасибі нашим педіатрам, які нас все-таки прийняли, наші педіатри - вони нас оглядають кожен місяць, як годиться. Але в разі що - ми не можемо звернутися до вузьких спеціалістів, тому що вони не приймають не зареєстрованих дітей», - каже жінка.

Чому відмовили у видачі документа? Питаємо в РАЦСі. Начальниця відділу запевняє, довіреності раніше не бачила. Через що свідоцтво не дали - так і не пояснила. Проте в установі вже чекають героїню нашого сюжету на прийом.

«Якщо один з батьків бути присутніми при реєстрації не може, то його заява має бути завірене. Тому що мама і тато мають різні прізвища, присвоєння прізвища дитині визначається статтею 145 сімейного кодексу. І має бути письмова згода», - розповіла про діючий порядок начальниця Приморського РАЦСу Оксана Марута.

Юристи в такому випадку радять робити довіреність заздалегідь. Ще до народження дитини.

«Так, це прописується в довіреності. Трошки специфічна довіреність. Але такі теж існують. Він дає свою згоду на ведення тих чи інших дій, на отримання дитиною прізвища та іншого. Підписатися за нього в документах для отримання свідоцтва про народження можна», - каже юрист Олександр Магдаліц.

Під час зйомки сюжету Наталя нам повідомила, що отримати документ їй все ж вдалося.