12:35, 15.04.2020

Зменшити зарплати для чиновників треба на весь період економічної кризи - Яценюк

Таку думку висловив прем'єр-міністр України 2014-2016 років, лідер партії «Народний фронт» Арсеній Яценюк у програмі «Сьогодні» на телеканалі «Україна» 14 квітня. Він наголосив, зараз без допомоги держави українцям неможливо вижити.

поділитись:
Зменшити зарплати для чиновників треба на весь період економічної кризи - Яценюк - фото 1

Щоби пережити економічну кризу і медичну кризу, і не зайти в політичну кризу, - зараз повинні бути чіткі дії і політична воля керівництва держави, - наголосив політик. І тут необхідні невідкладні дії президента і уряду, аби зберегти робочі місця:

«Позбавили шахтарів робочих місць – потім енергетики. За енергетиками – суміжні підприємства. За суміжними підприємствами – Укрзалізниця. За Укрзалізницею – сфера послуг. За сферою послуг – сфера транспорту. Це замкнуте коло. І так відбувається в цілому в економіці країни».


Він навів приклад закриття шахт об’єднання “Павлоградвугілля”:

«У місті Павлоград і прилеглих територіях 91 тисяча людей проголосувала за президента у 2019 році. Це все – виборці влади і президента. Їх всіх залишать без роботи».

Без роботи залишаться 30 тисяч працівників, із урахуванням членів їх родин - без коштів залишатися 100 тисяч людей, наголосив Яценюк. Зараз без допомоги держави українцям не вижити. Він нагадав, що Рада таки ухвалила зміни до закону про державний бюджет, проте з урахуванням того, що кошти візьмуть у борг: “Навіть не визначили, в кого візьмуть у борг. Тому що пакет законів, необхідний для підписання програми з Міжнародним валютним фондом, не проголосований. Вони кажуть - будемо тратити в борг, - тільки кредитора не знайшли, хто готовий сьогодні протягнути руку Україні і українцям, щоб вижити в надскладних економічних умовах”.

Криза буде тривати не тільки під час карантину. Водночас чиновники зменшили собі зарплати тільки на час карантину, а повинні були це зробити на увесь складний період, наголосив Яценюк.

«Зменшити зарплати для всіх чиновників і депутатів треба на час економічної кризи. І на час економічної кризи держава зобов’язана протягнути руку підприємцю, бізнесмену, шахтарю, кожній працюючій людині, медику, і державному службовцю, і вчителю. Для цього в держави є ресурс, цей ресурс називається бюджет».

Для того, щоби пережити економічну і медичну кризу, і не зайти в політичну кризу, - повинні бути чіткі дії і політична воля керівництва української держави, наголошує політик.

«Не закривати енергетиків, не закривати шахти, а втримати робочі місця. Не закривати малі бізнеси, а допомогти їм через кредити, відтермінування обов’язкових платежів до бюджету та державне замовлення. Хтось може шити маски, хтось - робити дезінфектори, хтось - допомагати реконструювати лікарні».

Він звернувся до представників влади: “Зробіть прозорим використання коштів з цих 65 мільярдів гривень, які ви передбачили в так званому стабілізаційному фонді для боротьби з коронавірусом. Зробіть так, щоб ці кошти дійшли до людини і споживача, а не залишилися в корупційних кишенях нової української влади. Цього допустити не можна”.