19:50, 14 лютого

Знижка на проїзд. Чи діє це правило зараз? Та в яких автобусах можна проїхати за пів ціни?

Торік деякі приватні перевізники запровадили пільгу для студентів та школярів. Однак відтоді кілька маршрутів скасували. Натомість стало більше комунального транспорту.

поділитись:
Знижка на проїзд. Чи діє це правило зараз? Та в яких автобусах можна проїхати за пів ціни? - фото 1

Олександр - навчається на третьому курсі. На пари хлопець добирається переважно маршрутками. Каже, знижка на проїзд - діє. Проте на деякі зручні для нього напрямки - вже ні.

"Не відмовляли ніколи. Показуєш студентський, вони беруть 4 гривні замість 8 і все. З 8 до 16 знижка 50% в маршрутках 124, 146. Ну 124 вже не їздить. 150, 146, ними їжджу в універ".

Приватні перевізники самостійно визначають, скільки на маршруті буде пільгових автобусів. Пані Ольга працює кондукторкою на одному з них. Каже, на її напрямку в усіх автобусах школярі та студенти їдуть за пів ціни.

"У нашого власника всі. Он червона табличка, і всі вони діють. Ну зараз школярі ж на карантині, їх менше. Студенти є, присутні. У понеділок вийдуть школярі - і школярі поїдуть".

Знижка на проїзд - це жест доброї волі перевізників, наголошують у департаменті транспорту. Адже із міського бюджету гроші на це - не виділяють.

"Найбільше, звичайно, бажання це Каменськ, так, 136 маршрут. Там як би підприємець нормально поставився. Ну і спостерігається 114. Решта, скажімо так, не можуть витратити гроші на школярів. ТТУ ще якось місто може компенсувати, то приватникам статті в державному бюджеті немає" - коментує ситуацію Василь Клат - директор департаменту транспорту.

Нагадаємо, проїзний квиток для школярів та студентів у комунальному транспорті коштує сто шістдесят п'ять гривень.