10:00, 16.05.2020

ЗНО в умовах карантину

Оцінювання знань випускників планують провести з 25 червня по 17 липня. Якщо ж обмеження подовжать, дата може зміститися.

поділитись:
ЗНО в умовах карантину - фото 1

Софія готується до ЗНО самостійно. Користується книжками та інтернет-ресурсами. Розповідає, в таких заняттях є недоліки. Бо немає кому перевіряти вивчене.

ЗНО в умовах карантину - фото 17107

 

«Раніше, коли це контролював репетитор, вчитель - це все звичайно чудово. Дуже важлива сама дисципліна, змусять себе щось робити. Потрібно привчити себе, щоб це було систематично, регулярно, бажано щодня. Ну, приблизно 4-5 годин», - каже одинадцятикласниця.

Довелося змінити формат занять і репетиторам. Тепер учні на онлайн зв'язку. Крім таких уроків, роблять ще чимало завдань.

«Виходить, що вони частіше на тиждень займаються, виділяючи якийсь час для домашнього завдання. Це я вважаю, як оптимальний варіант. Тому що кожен день буде якесь повторення, якась база», - розповідає репетиторка з англійської мови Тетяна Пасько.

В Україні з датами проведення ЗНО вже визначилися.

«Основна сесія ЗНО відбудеться з 25 червня до 18 липня. Дві сесії пробного ЗНО пройде 15 та 17 червня», - розповіла головна спеціалістка департаменту освіти Маріуполя Олена Бузлама.

Додаткова сесія - для тих, хто з якихось причин не потрапить на основну, - відбудеться з 28 липня до 11 серпня. Формат проведення для випускників не зміниться. До того ж розробляють алгоритми щодо санітарної безпеки під час тестування.

Дотримання соціальної дистанції та носіння масок. За можливості й - рукавичок. А перед таким іспитами мірятимуть температуру та дезінфікуватимуть приміщення.

«При проведенні ЗНО в аудиторії є 15 випускників і 2 інструктори. Тобто там збережена соціальна дистанція. І ми розраховуємо, що мережа закладів освіти, в яких буде проводитись ЗНО, це 1578 закладів», - зазначила в.о. міністра освіти та науки України Любомира Мандзій.

Та певні поступки будуть.

«Але маю однозначно сказати всім учасникам, щоб вони не хвилювалися із цього приводу, тому що по-перше, в тестових зошитах мало завдань останнього семестру, тому що в принципі відповідно до навчальних програм там здебільшого є повторення», - розповіла заступниця директора українського Центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко.

Порогові бали - виші, найімовірніше знизять. Вступна кампанії триватиме понад місяць. Документи можна буде подавати з 13-го серпня.